پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری اخیر بار دیگر تاکید کرد: بدنام ساختن از ویروس ترسناک تر است، بدنام کردن هولناک ترین دشمن ماست.

چین به عنوان کشوری که پیش از دیگر کشورها شاهد شیوع کروناویروس جدید شده، مورد حملات و سیاه نمایی بسیار قرار گرفته است. برخی رسانه های غربی بدون هیچ استدلال واقعی، کروناویروس جدید را "ویروس چین" نامیده اند. برخی سیاستمداران آمریکایی مخالف چین حتی با شایعه سازی، ادعا کرده اند این ویروس، سلاح بیولوژیک تولید آزمایشگاه ووهان است. چندی پیش، مجری شبکه خبری فاکس آمریکا در برنامه ای گفت: ویروس از چین سرچشمه گرفته و چین باید عذرخواهی کند.

اما برای این مجری آمریکایی این پرسش را مطرح می کنیم که آنفلوآنزا اچ 1 ان 1 (H1N1) آمریکا در سال 2009 به 214 کشور و منطقه جهان سرایت کرد و حدود 300 هزار نفر بر اثر آن جان باختند، چه کسی خواهان عذرخواهی آمریکا شد؟

در حقیقت، هنوز منشاء کروناویروس جدید مشخص نشده است، چین و دیگر کشورها از قربانیان این ویروس هستند. گروه ائتلاف چین و سازمان بهداشت جهانی با انتشار گزارشی اعلام کرد که چین در مقابل این ویروس ناشناس، شجاعانه ترین، انعطاف پذیرترین و مبتکرانه ترین اقدامات را در پیش گرفته و تا حد امکان، امنیت و سلامت مردم چین را مورد حفاظت و امنیت بهداشت عمومی جهانی را مورد حراست قرار داده و بهای حیاتی و اقتصادی کلانی بابت آن پرداخته است.

تا ساعت 18 روز چهارشنبه 4 مارس/ 14 اسفند، موارد شناسایی شده 76 کشور دیگر به بیش از 13 هزار نفر رسید. برخی مبتلایان کشورها از جمله آمریکا هیچ وقت به چین سفر نکرده و یا با مبتلایان دیگر تماس نداشته اند.

ادعاهایی مبنی بر این که چین منشاء ویروس است، بی پایه و اساس علمیست. برخی رسانه ها کروناویروس جدید را "ویروس چین" عنوان می کنند، این عملی بسیار غیرمسوولانه است و درخواست "عذرخواهی چین" بی دلیل و مضحک است.

سیاه نمایی چین از سوی برخی رسانه ها و سیاستمداران غربی نشانگر استکبار، تعصب و نادانی آن هاست و هدف زشت برخی سیاستمداران غربی برای سیاسی کردن شیوع ویروس را نمایان می سازد.

کروناویروس جدید که منشاء آن هنوز مشخص نیست، دشمن مشترک بشر است. همبستگی و همکاری بهترین سلاح برای مبارزه با آن است. بشر باید با استفاده از دانش و فناوری بر جهل غلبه کرده و با همکاری با تعصب مبارزه کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: