پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه 14 اسفند/ حوت، 4 مارس در نشست خبری هفتگی درباره گزارش اخیر شرکت فناوری چی هو 360 که نفوذ و حمله سایبری طولانی مدت سیای آمریکا را به چین کشف کرده اعلام کرد که چین اکیداً از امریکا درباره نفوذ و حمله سایبری طولانی مدت سیا به چین توضیحات روشن می خواهد و خواستار توقف این فعالیتهای امریکا است.

خبرنگاری پرسید: طبق گزارشها، تحقیق و بررسی شرکت فناوری چی هو 360 نشان می دهد که سازمان حملات سیای آمریکا (APT-C-39) به مدت 11 سال اقدام به حمله و نفوذ سایبری در حوزه های کلیدی چین کرده است. در این مدت تعداد زیادی از نهادهای چین شامل نهادهای هوافضا، تحقیقات علمی، صنایع نفت، شرکتهای غولپیکر رایانه ای و نهادهای دولتی چین هدف حمله در سطوح و درجه های مختلف قرار گرفته است. تفسیر چین در این باره چیست؟

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: دولت و نهادهای آمریکایی به مدت طولانی و طی اقداماتی بر خلاف قوانین بین المللی و اصول اساسی روابط بین المللی به طور گسترده، سازمان یافته و بدون استثناء دست به سرقت و نظارت و حمله سایبری علیه دولتها، مؤسسات و اشخاص خارجی زده اند. از مورد ویکی لیکس تا افشاگریهای اسنودن و همچنین تا مورد افشاگری درباره دستگاه رمزگذاری شرکت سوئیسی، رفتارهای غیراخلاقی آمریکا یکی پس از دیگری افشا می شود که گزارشهای شرکتهای فناوری مثل چی هو 360 یکی از شواهد محکم آن محسوب می شود. حقایق نشان می دهد که آمریکا بزرگترین حمله کننده سایبری در جهان و در واقع یک «امپراطوری هک» است. اما برغم دزدیهای آشکار و افشاء شده اش، فریاد «دزد! دزد!» سر می دهد و همیشه خود را به عنوان قربانی حملات سایبری معرفی می کند که کاملاً ریاکاری و معیار دوگانه آن کشور را در مسایل امنیت سایبری لو می دهد.

این مقام چینی تاکید کرد که چین همیشه قربانی سرقت و حملات سایبری آمریکا بوده و بارها اعتراض جدی خود را به امریکا ابلاغ کرده است. ما بار دیگر اکیداً از امریکا می خواهیم توضیح روشنی در این باره ارائه دهد و بی درنگ دست از این اقدامات بردارد تا فضای سایبری بر پایه صلح، امنیت، گشایش و همکاری به چین و جهان برگردد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: