پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
از شهروندان محترم درخواست می‌شود، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیرضروری پرهیز و به اطلاعیه صادره از جانب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی عنایت کافی داشته باشند.

 به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند به دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در استان آذربایجان غربی و شهر خوی  ضرورت رعایت دوچندان نکات بهداشتی از سوی شهروندان لازم است. همچنین همزمانی آن با سنت نوروزی خانه‌تکانی، مصرف آب را  در روزهای آتی دو چندان خواهد نمود . شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ضمن تبریک پیشاپیش  فرارسیدن سال نو از مشترکان درخواست می کند تا در انجام سنت پسندیده خانه‌تکانی مصرف آب را مدیریت کنند.
با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و استفاده بیشتر از آب آشامیدنی برای انواع مصارف خانگی، لزوم رعایت اصول صحیح مصرف آب شرب از سوی مشترکین ضروری است.
هر سال در اسفند ماه با افزایش مصرف آب روبرو می شویم و این موضوع فشار زیادی را به شبکه توزیع آب وارد می کند، لذا شایسته است شهروندان با توجه به کاهش شدید منابع آبی و در پیش‌ بودن بهار و تابستان گرم سال آینده از مصارف غیرضروری آب چشم‌پوشی کنند.
شست و شوی فرش و قالیچه در منازل موجب هدررفت حجم زیادی آب می شود و بهتر است، برای شست ‌وشوی فرش‌ها از طریق قالیشویی ها اقدام نمود و برای صرفه جویی در مصرف آب از شستن دیوارها با آب شرب بپرهیزید.
استفاده از فشار آب شیلنگ ها برای نظافت حیاط و پارکینگ منازل به جای بهره گیری از جارو و آب پاش، شستن خودرو با شیلنگ به جای استفاده از سطل آب، از جمله مصادیق بارز هدررفت آب است که رعایت و انجام صحیح آن ها می تواند به حفظ وضعیت متعادل شبکه توزیع آب کمک کند.
استفاده از ماشین لباسشویی با ظرفیت کامل و بستن شیر آب در زمان استحمام و مسواک زدن ضروری است  و همچنین به منظور جلوگیری از افت فشار آب در شبکه سراسری و برخورداری همگان از جریان متعادل و مستمر آب، لازم است.  تمامی شهروندان انجام  خانه تکانی و نظافت منزل خود را به آخرین روزهای پایانی سال موکول نکرده و از هم اکنون و در یک دوره زمانی تدریجی از آب برای مصارف ضروری خود استفاده نمایند.

در خاتمه از شهروندان محترم  درخواست می‌شود، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیرضروری پرهیز و به اطلاعیه صادره از جانب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی عنایت کافی داشته باشند.

 دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: