پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

روش های زیباسازی پوست

امروزه روش های زیادی برای جوان سازی دوباره پوست وجود دارد. این روش ها برای زیبایی و سلامت بیشتر پوست مورد استفاده قرار می گیرند. پوست صورت از مهم ترین قسمت هایی است که افراد تمایل به زیبا نگه داشتن آن دارند چرا که در ارتباطات تاثیر بسیاری دارد. روش های زیادی برای این زیباسازی وجود دارد که برخی از آن ها از روش‌های سنتی می باشد. بادکش صورت و جید رولر از جمله این روش های جوان سازی هستند. در این مقاله به تشریح این روش ها خواهیم پرداخت.

آنچه که باید درباره بادکش صورت بدانید

پیشینه بادکش صورت به مصر باستان باز می گردد و در چین قدمت بسیار بالایی دارد. امروزه این امر در تمام نقاط جهان انجام شده تا روشی جایگزین برای بسیاری از جراحی های زیبایی باشد. بادکش صورت باعث ایجاد مکش در سطح پوست شده و این مکش گردش خون را افزایش خواهد داد. درواقع با روش بادکش شما می توانید در پوست و ماهیچه های آن تحریک ایجاد کنید.


این تحریک باعث فعالیت بیشتر ماهیچه ها و گردش خون بیشتر در زیر پوست صورت شما خواهد شد. گردش موثر خون در پوست باعث جوان سازی بسیاری از سلول های پیر و کهنه در این بخش می شود. همچنین برخی از سلول های آسیب دیده طی این فرآیند ترمیم خواهند شد.

نحوه عملکرد بادکش صورت

شما به وسیله بادکش می توانید خون تازه و تمیزی را به بافت پوست پمپاژ کنید. در این صورت بدن تلاش می کند تا در این ناحیه مویرگ های جدیدی بسازد. این امر که به حجامت معروف است، باعث نوعی التهاب مفید در بافت پوست نیز می شود.

درواقع بادکش باعث ایجاد پارگی های خفیف و به اصطلاح میکروتروما در این بافت می شود. پارگی ها همانند التهابی استریل رفتار کرده و باعث می شوند تا بدن در برابر آن واکنش نشان دهد. در این صورت حجم وسیعی از گلبول های سفید، پلاکت ها و بسیاری از مواد مفید به این منطقه روانه خواهند شد. حضور این مواد شفابخش باعث ترمیم و جوان سازی بسیاری از سلول ها در این بخش می شوند.

مزایای بادکش صورت

بادکش صورت مزایای فراوانی دارد که باعث ترمیم سلول های خراب و جوان سازی پوست می شود. پوست دارای یک بافت همبند است که این جریان مناسب می تواند آن را تقویت نماید. همچنین با انجام عمل بادکش، تولید کلاژن که یک ماده مهم و مفید است در این بافت افزایش می یابد. با ورود خون تمیز، مواد مغذی در پوست بیشتر شده و عملکرد سلول ها تقویت خواهند شد.

روشن شدن پوست و التیام سریع زخم ها از دیگر مزایای بادکش کردن صورت است. این امر دارای خاصیت های زیبایی فراوان بوده و با انجام آن می توانید پف های صورت خود را درمان کرده و از شر چین و چروک های زودرس خلاص شوید. همچنین این عمل زیبایی باعث می شود بسیاری از تنش ها و درد های عضلانی در این ناحیه به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

جید رولر و کارایی آن در زیبایی پوست

اگرچه ظاهر این کار امروزی و پیشرفته به نظر می آید اما این عمل زیبایی سالیان درازی است که در طب چینی وجود دارد. جید به معنای یشم بوده و سنگی که به دراین ماساژور وجود دارد از جنس یشم می باشد. در چین باستان از این سنگ به عنوان نیروی زندگی و انرژی استفاده می شد. درواقع این ماساژور سنگی و لطیف باعث تحریک بافت لنفاوی پوست می شود. این ماساژ سبب افزایش گردش خون در این ناحیه شده که باعث می شود اکسیژن مناسبی به سلول های پوستی انتقال یابد.

مایع لنف در تمام قسمت های بدن وجود داشته و باعث انتقال گلبول های سفیدی می شود که عفونت ها را از سطح بدن جمع آوری کرده اند. شما با استفاده از جید رولر می توانید از شر سموم و مواد مضری که در این ناحیه جمع شده اند، خلاص شوید. بسیاری از افرادی که از جید رولر استفاده می کنند اعلام داشته اند که این عمل منجر به روشن تر شدن پوست و کاهش چین و چروک در آن ها شده است. از این ماساژور می توان برای همه قسمت های بدن استفاده کرد، اما بیشترین استفاده برای صورت و گردن است.

چگونه از جید رولر استفاده کنیم؟

چیزی که در هنگام استفاده از جیدرولر باید بدانید این است که تنها در صورتی که نحوه استفاده آن را بلد هستید اقدام به انجام این عمل نمایید، زیرا به کارگیری اشتباه از این محصول آسیب های بیشتری را وارد خواهد آورد.

همچنین سنگ یشم برای همه افراد توصیه نمی شود مخصوصا افرادی که دارای آکنه هستند یا ورم پوستی و زخم های خاصی دارند. این افراد نباید از جید رولر استفاده کنند، زیرا باعث پخش شدن زخم یا باکتری ها می شود. برای به کارگیری جید رولر حوصله به خرج دهید و در هنگام ماساژ فشار متوسطی را وارد کنید. برای اطمینان از کیفیت این دستگاه می‌توانید از تجهیزات زیبایی رابوطب استفاده کنید.

ماساژ گردن و صورت

ابتدا ماساژ گردن را شروع کنید و غلطک یشمی را از پایین به سمت بالا به صورت ضربه ای فشار دهید. توجه کنید که نباید فشار زیادی وارد کنید. قسمت بزرگ جیدرولر را در مرکز چانه قرار داده و به سمت گوش ها حرکت دهید. بار دیگر این حرکت را به سمت گوش دیگر انجام دهید. هریک از این حرکت ها را پنج الی شش بار تکرار نمایید.

سپس آن را در مرکز پیشانی قرار داده و به سمت طرفین بغلتانید. حرکت به طرفین را به تعداد حداکثر هفت بار انجام دهید. سپس از مرکز به سمت محل رویش مو حرکت کنید. از غلطک کوچکتر آن می توانید برای ماساژ چشم ها نیز استفاده کنید. فقط باید فشار به مراتب کمتری را اعمال نمایید.

مسیر حرکت غلطک بر روی چشم ها از قسمت داخلی به سمت بیرون انجام می شود. این کار را باید تا وقتی که به استخوان ابرو رسید انجام دهید. حداکثر تکرار این حرکت در حدود 10 بار می باشد. این ماساژ برای رفع خستگی و همچنین تقویت ماهیچه های این بافت بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

سخن پایانی

شاید تصور کنید بادکش کردن یا حجامت یکی از شیوه‌های سنتی است که افراد خاصی باید آن را انجام دهند. اما این تصور غلط است زیرا بادکش کردن تنها مختص افراد خاص نبوده و برای عموم امکانپذیر است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزارهای پیشرفته این عمل سنتی تبدیل به یک شیوه مدرن شده و تمام افراد جهان از جمله ورزشکاران برای سلامتی خود این کار را انجام می‌دهند. برای نمونه مایکل فلپس قهرمان افسانه‌ای شنا در المپیک 2016 برزیل این کار را انجام داد و همه توجه‌ها را به خود معطوف کرد. شاید این کار او باعث شد تا افراد به انجام این کار تشویق شده و رو به حجامت بیاورند. در پایان نتیجه می‌گیریم که بادکش کردن بهترین شیوه برای پمپاژ خون و تصفیه آن می‌باشد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: