پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
چین و سازمان بهداشت جهانی سه شنبه 10 مارس/ 20 اسنفد، به طور رسمی توافق نامه امدادرسانی را به امضا رساندند. 

بر اساس آن، دولت چین به سازمان بهداشت جهانی 20 میلیون دلار کمک نقدی می کند و کشورهایی را که دارای سیستم بهداشتی ضعیف هستند برای مقابله با شیوع کروناویروس مورد پشتیبانی قرار می دهد.

پس از امضای توافق نامه یاد شده، تئودور آدهانوم دبیر کل سازمان بهداشت جهانی چین را در غلبه مشکلات بزرگ رو به روی خود و ارایه کمک های فوری به دیگر کشورهای در حال توسعه مورد ستایش قرار داد.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی ضمن پاسخ به پرسش خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکزی چین اظهار داشت: برای رویارویی با چنین ویروس ناشناسی، نتایج چین قابل استفاده و تجربیاتش عملی است. شیوع کووید-19 در چین روند نزولی را نشان داده، کووید-19 مهار شده و برای کشف واکسن نیز پژوهش می شود. همه این ها به سبب نیروی رهبری قدرتمند دولت چین و همکاری کل مردم کشور محقق شده است. این دو عنصر یعنی تمایل شدید دولت و همچنین خود مدیریتی و همکاری قوی عموم مردم بسیار مهم است، در صورتی که دیگر کشورها نیز این گونه عمل کنند، می توانند شیوع کووید-19 را مهار کنند. چین اقدامات گسترده اعمال کرده و دیگر کشورها نیز باید این اقدامات را درک کرده و بیاموزند تا بتوانند هر چه سریع تر شیوع بیماری را مهار کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: