پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز سه شنبه 20 اسفند/ حوت، 10 مارس به شهر وو هان رفت و فرمان غلبه نهایی و قاطع بر شیوع کروناویروس را اعلام کرد.

یک بار دیگر رهبر چین پس از بازرسی و هدایت کارهای پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس در پکن، در بطن و مرکز نبرد با کروناویروس قرار می گیرد.

کارشناسان معتقدند که طلیعه سپیده این نبرد بی سابقه به رهبری شی جین پینگ پیداست و شیوع کروناویروس به زودی به پایان خواهد رسید. در همین روز، سه شنبه، آخرین بیمارستان صحرایی وو هان بسته شد و پیشگیری و مهار بیماران مبتلا به کروناویروس به دستاوردهای چشمگیری رسید.

افکار عمومی معتقدند که دستیابی چین به نتیجه رضایتبخش و چشمگیر در مقابله با کروناویروس در زمانی کمتر از دو ماه، در کشوری که دارای بیشترین جمعیت در جهان است، نتیجه همکاری و تلاش مشترک رهبر عالی و مردم این کشور است. همان طور که اندری اوسترف معاون رییس پژوهشگاه خاور دور فرهنگستان علوم روسیه گفت: این نشان از آن دارد که حزب کمونیست چین در نبرد با کروناویروس همواره امنیت جان و سلامت مردم را در صدر اولویتهایش قرار می دهد و با تشویق مردم به مقابله با این ویروس، در نهایت پیروز نهایی به دست خواهد آمد.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین با برعهده گرفتن فرماندهی کل مقابله با کروناویروس، برگزاری نشستهایی برای تنظیم کارهای پیشگیری و مهار و چندین بار بازرسی از مناطق، با اقدامات خود ایده «محوریت مردم» را در عمل به اجرا گذاشت.

در نبرد با کروناویروس دو جبهه وجود دارد که یکی بیمارستان و دیگری مناطق مسکونی است. شی جین پینگ از فرودگاه مستقیماً به بیمارستان هوئو شن شان رسید و با ستایش از کارهای پرسنل پزشکی گفت: شما در قلب من محبوبترین انسانها هستید. او در بازدید از مناطق مسکونی با کارکنان و داوطلبان صحبت کرد و از سهم و تلاشهای سرسختانه مردم هو بی تشکر کرد. این برنامه ها قلب بسیاری از مردم وو هان را گرم کرد.

او بعد از صحبت با پرسنل پزشکی و مردم شهر وو هان، در این شهر ریاست یک نشست ویدئویی را بر عهده گرفت و کارهای آتی را در شش زمینه تنظیم و برنامه ریزی کرد و تاکید نمود: باید به پزشکی و درمان اولویت نخست داد و به طور عمده با انجام کارهای پیشگیری، حمایت از شهرهای کم توان و منابع را در زمینه پزشکی افزایش داد و دیواری محکم برای تأمین امنیت جانی و سلامت مردم باید ساخت.

اولویت به مردم همواره کلید تشخیص و تصمیمگیری او است.

در حال حاضر، کروناویروس در سراسر جهان شیوع پیدا می کند. سازمان بهداشت جهانی اخیرا نسبت به عدم توجه و کمبود تدارکات برخی کشورها ابراز نگرانی کرد. اندرو کوئومو رییس ایالت نیویورک انتقاد کرده است که واکنش امریکا در مقابله با کروناویروس آهسته و کند بوده است. جامعه جهانی بیش از پیش وضعیت پیش آمده ناشی از کروناویروس را برای کشورهای مختلف جهان یک آزمون بزرگ تلقی می کند. دبیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: من در پکن شخصاً هدایت شی جین پینگ بر امور مقابله با کروناویروس را دیدم؛ رهبر چین توان رهبری و اراده سیاسی لازم را برای مبارزه با کروناویروس نشان می دهد.

مردم جهان در سفر شی جین پینگ به وو هان در این برهه حساس و مهم بار دیگر شاهد اطمینان، عزم راسخ و توانایی چین بودند. بهار حل این بحران در چین به زودی فرا می رسد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: