پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
اخیرا لوییجی دی مایو وزیر خارجه ایتالیا در گفتگوی تلفنی با وانگ یی همتایی چینی خود گفت که ایتالیا با مشکل کمبود محموله پزشکی و درمانی و تجهزات و لوازم روبرو است و به کمک اضطراری چین نیاز دارد.

شیوع کروناویروس مرز نمی شناسد. در این زمان سخت و دشوار، مشکل دوستان مثل مشکل خویش است. چین اعلام کرده است که محموله ای از کالاهای پزشکی مثل ماسک در اختیار ایتالیا می گذارد و محموله ها و تجهیزات مورد نیاز اضطراری بیشتری به این کشور صادر می کند. افزون بر این، روز چهارشنبه یک گروه هفت نفره متشکل از کارشناسان داوطلبان انجمن صلیب سرخ چین برای کمک به ایتالیا در مبارزه با کروناویروس به این کشور اعزام شد.

ماوریتزیو ماساری سفیر ایتالیا در اتحادیه اروپا 20 اسفند/ حوت، 10 مارس در مقاله ای نوشت: هیچ کشور اتحادیه اروپا به درخواست کمیسیون اتحادیه اروپا پاسخ نداد و فقط چین واکنش داد. در حقیقت چین نه تنها به ایتالیا کمک می کند، بلکه در نبرد با کروناویروس در سراسر جهان چین به تلاشهای عظیم و فراوانی پرداخته و فداکاری بزرگی کرده است.

تا کنون چین با اتحادیه اروپا، آسه آن، اتحادیه آفریقا و طرفها دیگر چند نشست ویدیویی برگزار کرده است. طرح معالجه و درمان بیماری مبتلا به کروناویروس و پیشگیری و مهار کروناویروس که چین تدوین و منتشر کرده، به زبانهای مختلفی ترجمه شده است. در عین حال، چین ضمن اهدای پول به سازمان بهداشت جهانی، محموله هایی به کشورهایی چون ایران و ایتالیا اهداء و صادر کرده و کاشناسانی را به این کشورها اعزام کرده است. چین همچنین با کشورهای ذیربط در زمینه تحقیقات دارو، واکسن، مواد آزمایشی، همکاریهایی انجام داده است.

این اقدامات چین نه تنها پاسخ به کمک و پشتیبانی جامعه جهانی به چین در سختترین زمان خود در شیوع کروناویروس، بلکه احساس مسؤولیت کشور در زمینه امنیت بهداشت عمومی جهان است. اکنون تجربیات و اقدامات زیادی که مؤثر بودن آنها در چین و کشورهای دیگر ثابت شده مورد استفاده برخی کشورها قرار گرفته است. مثلا دولت ایتالیا در اکثر شهرهای خود چون میلان و ونیز تدابیری مانند قرنطینه شهر به اجرا گذاشته است. ایران با پیشنهاد کارشناسان چین بیمارستان صحرایی تاسیس کرد و تدابیری برای جلوگیری از اجتماع اعلام کرد.

کروناویروس دشمن مشترک بشر است که مبارزه با آن به وحدت و همبستگی جامعه جهانی نیاز دارد. تحقیقات و تجربیات چین در مقابله با آن نشان داده است که شیوع کروناویروس را می توان مهار کرد. با تدابیر درست، همبستگی و همکاری و نجات جان مردم با شیوه های مختلف، بشر می تواند جهت شیوع کروناویروس را تغییر دهد. در این اقدامات مشترک برای مقابله با کروناویروس، چین همواره حاضر است به سهم بزرگ و تلاش مستمر خود ادامه دهد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: