پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۳
عصر پنجشنبه 22 اسفند/ حوت، 12 مارس، شی جین پینگ رییس جمهور چین در گفتگوی تلفنی با گوترش دبیر کل سازمان ملل پیشنهادی درباره پیشگیری و مهار کروناویروس در سراسر جهان مطرح کرد و طرح چین را ارائه داد و گفت: جامعه جهانی باشد سریعا عمل کند و به طور مؤثر به همکاری جهانی برای پیشگیری و مهار مشترک بپردازد تا نیروی قدرتمندی برای غلبه بر ویروس شکل گیرد.

اکنون، با تلاشهای سخت مردم چین، گرایش پیشگیری و مهار کروناویروس در چین مطلوب است و نظم تولید و زندگی احیا می شود. اما کروناویروس در سراسر جهان شیوع پیدا می کند و مقابله جهان با ویروس وارد مرحله دیگری شده است.

بروس ایلوارد مشاور ارشد مدیر کل سازمان جهانی بهداشت بر آن است که مهمترین تجربه چین برای مقابله با کروناویروس «سرعت» است. سرعت چین فرصتی برای پیشگیری از سرایت ویروس و مهار سراسر جهان ایجاد کرد.

اما متاسفانه، همه کشورها فرصت فراهم شده از طرف چین را غنیمت نشمردند. سازمان جهانی بهداشت نسبت به کامل نبودن اهمیت و تدارکات بعضی کشورها ابراز نگرانی کرد و هشدار داده است که فرصتی که چین ساخت از دست می رود.

شایان ذکر این که پیش از ظهر 23 اسفند، سازوکار همکاری پیشگیری و مهار مشترک کروناویروس چین و کره جنوبی ایجاد و نخستین نشست آن به صورت ویدیویی برگزار شد. این تدابیر به موقع و ضروری به مقابله دو کشور با تغییرات اوضاع شیوع کروناویروس کمک می کند و نیز مرجعی برای مقابله مشترک سراسر جهان ارائه می دهد و برای جمع آوری نیروی همیاری جهانی در مقابله با ویروس مفید است.

در این ضمن، چین تجریبات پیشگیری و مهار خود را با دیگر کشورها به اشتراک می گذارد و به پژوهش برای ساخت دارو و واکسن می پردازد و تا حد توان به بعضی کشورهای مبتلا به کروناویروس کمک می کند. علاوه بر آن، چین اعلام کرد که 20 میلیون دلار برای پشتیبانی از مقابله سازمان جهانی بهداشت با کروناویروس به سازمان جهانی بهداشت اعانه می دهد.

تلاشهای چین مورد ارزیابی مثبت جامعه جهانی قرار گرفته است. روز 22 اسفند به وقت محلی، تیم متخصصان چین مورد استقبال مقامات دولت ایتالیا قرار گرفت. بسیاری از کاربران اینترنتی ایتالیا در رسانه های اجتماعی از چین تشکر کردند.

در عصر جهانی شدن اقتصاد، حوادث بزرگ ناگهانی مثل کروناویروس آخرین بار نخواهد بود و مسایل امنیت سنتی و غیرسنتی پیوسته چالشهای جدیدی ایجاد خواهد کرد. هر آزمونی که پیش روی انسان باشد، همانطور که شی جین پینگ رییس جمهور چین تاکید کرده است: همبستگی و همکاری مؤثرترین سلاح است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: