پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
سیستان و بلوچستان–با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، اعضای باند 4 نفره سارقان خودرو در زاهدان دستگیر و 24 فقره سرقت کشف شد.
گیتی آنلاین_ سرهنگ "ابراهیم ملاشاهی" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو و قطعات خودرو با شیوه و شگردهایی مشابه در سطح شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
 وی افزود: در این رابطه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در جریان تحقیقات خود فرد مالخری را که از طریق سایت های واسطه گر اینترنتی اقدام به فروش ضبط و پخش خودرو و قطعات خودرو می کرد را شناسایی کردند.
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه این مالخر حرفه ای طی هماهنگی قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد زیادی ضبط و پخش خودرو و قطعات مسروقه خودرو کشف شد.
وی بیان داشت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی و در نتیجه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که او  تمامی این اموال مسروقه را از 3 سارق حرفه ای خریداری و سپس آنها در سایت واسطه گر دیوار به فروش می گذاشته است.
سرهنگ ملاشاهی در ادامه اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با اطلاعات به دست آمده با هماهنگی قضائی طی عملیات های مجزا و هماهنگ هر 3 عضو این باند را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان علاوه بر کشف تعداد زیادی قطعات مسروقه خودرو، 2 دستگاه خودروی پراید و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی، 2جفت پلاک مسروقه خودرو کشف کردند.
وی عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی و روبه رو شدن با ادله پلیس چیزی برای کتمان، نداشتند و در چندین مرحله بازجویی به 24 فقره سرقت شامل 3 فقره سرقت خودرو، یک فقره سرقت موتورسیکلت و 20فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان زاهدان اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی و تحویل اموال کشف شده به مال باختگان از شهروندان خواست ضمن تجهیز وسایل نقلیه خود به دزدگیر و وسایل بازدارنده، از قرار دادن اشیاء قیمتی داخل خودروها خودداری و در صورت مشاهده افراد مشکوک، اطراف خودروهای پارک شده در سطح شهر سریعاً با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: