پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
با اولویت عرضه‌ به مراکز درمانی کشور:
مدیرعامل شرکت پخش البرز گفت: با حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از ابتدای شیوع ویروس کرونا حدود 16 میلیون نواع دارو و مکمل دارویی، الکل، ژل و مواد ضدعفونی، ماسک، دستکش، بسته‌های بهداشتی سلولزی و ...، از طریق شرکت پخش البرز در تمام نقاط کشور، به‌ویژه بیمارستان‌ها توزیع شده است.
به گزارش گیتی آنلاین، مدیرعامل شرکت پخش البرز در رابطه با نحوه‌ی توزیع اقلام بهداشتی در کشور گفت: از زمانی که بیماری کرونا وارد کشور شد با تأکید و حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت پخش البرز در چند حوزه با تمام امکانات وارد عمل شد.
وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا، متأسفانه شاهد کمبود ماسک و مواد ضدعفونی در سطح داروخانه‌ها و حتی مراکز بهداشتی و درمانی بودیم و این موضوع مردم و کادر درمانی کشور را با مشکلات جدی مواجه کرد. به همین دلیل، وزارت بهداشت، شرکت پخش البرز و دو شرکت پخش دیگر را انتخاب کرد تا ماسک تولیدکنندگان و واردکنندگان را طبق سهمیه‌بندی و پروتکل وزارت‌خانه، در تمام کشور بین مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی، توزیع کنیم.
مدیرعامل پخش البرز با تأکید بر این‌که اولویت اول وزارت بهداشت و شرکت پخش البرز تأمین نیاز مراکز درمانی است افزود: تا ابتدای هفته بیش از 2 میلیون ماسک از طریق این شرکت در تمام نقاط کشور، به‌ویژه بیمارستان‌های درگیر با بیماری کرونا، توزیع شده و این روند با تمام توان و به‌طور شبانه‌روزی تا رفع نیازهای مراکز درمانی ادامه خواهد داشت. وی آمار اقلام بهداشتی و درمانی توزیع‌شده توسط پخش البرز از زمان شروع بیماری کرونا تا ابتدای این هفته را نیز در مجموع این‌گونه برشمرد: 4 میلیون و 700 هزار بسته انواع دارو، آنتی‌بیوتیک و مکمل‌های دارویی و غذایی، 400 هزار الکل و انواع محلول و ژل ضدعفونی، 7 میلیون و 800 هزار جفت دستکش بهداشتی، 2 میلیون ماسک، 600 تُن انواع محصولات شوینده و 1 میلیون بسته‌ی بهداشتی سلولزی.
آرین‌نژاد با بیان این‌که تولید و توزیع فوری مواد ضدعفونی از تأکیدات مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای رفع نیازهای جامعه است، افزود: در توزیع محلول‌های ضدعفونی‌کننده بیش‌ترین حجم توسط شرکت پخش البرز در کشور توزیع شده است. وی ادامه داد: ما از 7 شرکت تولیدکننده‌ی بزرگ، روزانه حدود 80 هزار واحد محلول و ژل‌های ضدعفونی‌کننده‌ی دست را تحویل می‌گیریم و این اقلام را هم مانند ماسک طبق سهمیه‌بندی و پروتکل ابلاغی وزارت‌ بهداشت در داروخانه‌ها و مراکز درمانی توزیع می‌کنیم و امیدواریم این مقدار محصولات ضدعفونی‌کننده به تعداد 100 هزار واحد در روز برسد و هرچه زودتر مشکل کمبود اقلام بهداشتی در جامعه مرتفع شود.
مدیرعامل پخش البرز هم‌چنین اضافه کرد: در بخش دستکش هم با همکاری سازمان غذا و دارو و معاونت تجهیزات پزشکی و مجموعه‌ی وزارت بهداشت، با همان روال توزیع ماسک و محلول‌های ضدعفونی‌کننده، ابتدا نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تأمین می‌شود و بعد به داروخانه‌ها؛ آن هم براساس سیستم توزیع عادلانه، عرضه می‌شود.
آرین‌نژاد در ادامه گفت: 4 شرکت بزرگ دارویی با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از همان روزهای ابتدایی شیوع بیماری، با توجه به نیاز مردم و کادر درمانی در زمینه‌ی تولید اقلام بهداشتی وارد عمل شدند و با تولید حجم زیادی از محصولات مذکور شرکت پخش البرز را تقویت کردند.
وی با اشاره به این‌که فعالیت نیروهای شرکت‌های پخش اقلام بهداشتی هم مثل کادر زحمتکش درمانی پرخطر است، افزود: با این‌که مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای تحویل محصولات بهداشتی برای کارکنان شرکت‌های پخش هم خطرآفرین است، اما همکاران ما شبانه‌روز در این زمینه در حال خدمات‌رسانی هستند و حتی به دلیل حجم بالای کار شرکت پخش البرز، ساعت و شیفت‌های کاری خود را افزایش داده و افتخار می کند که در موضوع ملی مبارزه با کرونا، نقش‌آفرینی می‌کند و در کنار مردم و سیستم بهداشت و درمان کشور تا رفع کامل این مشکل، خدمت‌رسانی می‌کند.
مدیرعامل پخش البرز ادامه داد: در برخی استان‌ها که تأمین‌کنندگان دیگری با دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش اقلام بهداشتی همکاری می‌کردند و در حوزه‌ی کاری ما نبود نیز، به کمک آن‌ها آمدیم و ماشین‌آلات و ناوگان حمل و نقل شرکت پخش البرز را با توجه به نیاز موجود، در اختیار شبکه‌ی سلامت کشور قرار دادیم تا کمبودها به سرعت رفع شود.
آرین‌نژاد افزود: در بخش توزیع سایر داروها و نیازهای بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها، از جمله داروهای مکمل و تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی و آنتی‌بیوتیک‌ها در این مدت فعال‌تر از زمان‌های دیگر مشغول توزیع محصولات دارویی هستیم و تلاش می‌کنیم در این شرایط حساس، کمبود دارویی در هیچ نقطه‌ای از کشور ایجاد نشود. در همین زمینه، در اقدامی مهم هم‌چنین توانستیم داروی بسیار مهم و کمیابRitocom  برای بیماران بستری مبتلا به کروناویروس را به محض دریافت، در کوتاه‌ترین زمان، تحویل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دهیم.
وی در پایان گفت: دلیل اصلی رجوع وزارت بهداشت به پخش البرز برای توزیع اقلام بهداشتی، اطمینان و شناختی بود که با توجه به سابقه‌ی شرکت از ما داشتند. ما در شرکت پخش البرز براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، به‌طور دقیق و عدد به عدد محصولات را توزیع کرده و روزانه به وزرات‌خانه گزارش می‌‌‌دهیم.
آرین‌نژاد با تأکید بر این‌که در این شرایط خطیر کشور، خود را متعهد به امانت‌داری می‌دانیم، تصریح کرد: حتی در مراکز استان‌هایی مثل تهران، اصفهان، گیلان و قم که سطح انتشار ویروس در آن‌ها نسبتاً بالاست، به خود پرسنل شرکت هم اقلام بهداشتی را از منابعی که تحویل می‌گیریم، به هیچ‌وجه تخصیص ندادیم و به جهت نیازی که برای حضور در مراکز پرخطر داشتند، ماسک و دستکش را برای آن‌ها از بازار تهیه کردیم چرا که اقلام مذکور صرفاً مختص نیاز مراکز درمانی و بیماران است.

نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: