پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
رییس جمهور آمریکا اخیرا بارها ویروس کرونای جدید را به نام «ویروس چینی» عنوان کرده است.

چه در آمریکا چه در سطح دنیا، این اظهارات مورد انتقاد شدید قرار گرفته و نیز نشانگر نوعی رویکرد نژادپرستانه در آمریکا تلقی می شود. این در حالیست که با لو رفتن اشتباهات و کوتاهی های روزافزون آمریکا در مقابله با کرونای جدید، افراد بیشتری دریافته اند که سیاستبازان آمریکا در واقع در مقابل بیماری، کاری درست از دستشان بر نمی آید.

11 مارس در پی تسریع سرایت بیماری، رییس جمهور آمریکا مدعی شد: فعال ترین و جامع ترین اقدامات در طول تاریخ کشور برای مقابله با «ویروس خارجی» را در پیش خواهم گرفت. اما تا 16 مارس زمانی که از او پرسیده شد اقداماتش در مقابله با کرونا را چه طور ارزیابی می کند، او بدون هیچ گونه تردیدی نمره 10 به خود داد.

تا کنون همه 50 ایالت و واشنگتن دی سی آمریکا موارد ابتلا به کرونای جدید را گزارش کرده اند. گرچه آمریکا بارها نرخ بهره بانکی را کاهش داده و سیاست تسهیل کمی پول را به اجرا گذاشته است، اما سرمایه گذاران آشکارا به تدابیر دولت آمریکا در برابر کرونای جدید اعتماد چندانی ندارند، طوری که بورس این کشور طی 8 روز معاملاتی، چهار بار سازوکار «مدارشکنی» (سازوکار توقف 15دفیقه ای موقت معاملات) را فعال کرده است. اکنون رییس جمهور آمریکا که همواره وضعیت بورس را مشخصه مهم از وظایف خود می داند، از افت دایمی شاخص های بورس احساس نگرانی شدید کرده است چراکه این بر آرای خود تاثیر می گذارد. این نیز به نوعی، منطق اقدامات آمریکا در مقابله با کرونای جدید را نشان می دهد و آن این است که سرمایه مهم تر از جان مردم است!

آمریکا به منظور پوشش کوتاهی های خود در مقابله با کرونای جدید و انتقال کانون توجه افکار عمومی، به سیاه نمایی چین با استفاده از نام ویروس پرداخته است.

با انداختن مسوولیت این مساله بر شانه دیگری، آمریکا نمی تواند راه درست برای مقابله با کرونای جدید را پیدا کند. دامن زدن به گفتارها و کردارهای نژادپرستانه و برانگیختن جریان ضد خارجی نیز برای همکاری بین المللی به منظور مقابله با کرونای جدید مفید نیست. در برابر ویروس کرونای جدید، این دشمن کل بشریت، سیاستبازان آمریکا بالاخره باید کاری درست از دستشان برآید!

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: