پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
چندی پیش، یک پزشک متخصص ایتالیایی به نام جوزپه رموتزی، در گفت‎و‌گو با رسانه‎‌های آمریکایی گفت که در ماه‎های نوامبر و دسامبر سال گذشته یک ویروس نامعلوم در شمال ایتالیا مشاهده شد که ممکن است همان کروناویروس بوده باشد.

ریموتزی، رئیس یکی از مشهورترین مؤسسات تحقیقات دارویی در ایتالیا و سراسر اروپا به نام ماریو نگری است. رادیوی ان پی آر آمریکا در ماه مارس گفت‎وگویی از او را در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد که در آن ریموتزی در پاسخ به پرسش درباره علت ضعف ایتالیا در برابر شیوع کرونا این سخنان را بیان کرده است.

مجری برنامه از ریموتزی می‎پرسد: این پرسش مطرح است که چرا از 21 فوریه و با شیوع کرونا در ایتالیا، این کشور ناگهان تسلیم این بیماری شد

ریموتزی در پاسخ می‎گوید: آخرین گزارش‎های پزشکان ایتالیایی نشان می‎دهد که آنان در ماه‎های نوامبر و دسامبر سال گذشته با یک نوع عجیب از ویروس کرونا روبه‎رو شدند که تعداد زیادی از سالخوردگان را مبتلا کرده بود. این موضوع نشان می‎دهد که پیش از شیوع ویروس کرونای جدید در چین، آن ویروس عجیب در منطقه لومباردیا در شمال ایتالیا شیوع پیدا کرده بود.

ریموتزی 11 مارس مقاله‎ای را در مجله پزشکی معروف «لانس» منتشر کرد. وی در این مقاله پیش‎بینی کرده است که از روز 11 مارس و ظرف مدت 4 هفته حدود 40 هزار نفر از مردم ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد و این کشور به 4000 تخت آی سی یو دیگر نیاز دارد.

سرعت شیوع ویروس کرونای جدید بیش از پیش‎بینی‎های قبلی است. تا ساعت 18 روز 21 مارس به وقت محلی ایتالیا، در مدت 24 ساعت 6557 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا شناسایی شدند و جمعاً تعداد بیماران مبتلا به کووید19 در این کشور به 53 هزار 578 نفر رسید و 4825 نفر نیز جان باختند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: