پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
بررسی ابعاد تاثیرگذاری یک عنوان شغلی؛
دولت ترامپ اقدام به حذف یک جایگاه شغلی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری "CDC" واقع در چین کرد که در حال حاضر، برخی متخصصان می گویند که می توانست منجر به شناسایی زودهنگام شیوع ویروس کرونا شود.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، خبرگزاری رویترز در گزارش روز یکشنبه عنوان می کند که یک جایگاه شغلی آموزشی CDC در همکاری با سازمان عالی کنترل بیماری چین، سال گذشته در فهرست نامزدهای حذف قرار گرفت که باعث استعفای ماه ژوئیه آخرین کارمند این عنوان شغلی، دکتر لیندا کوئیک، ماهها پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا در چین شد.

متخصصانی از جمله یک مقام سابق که این سمت را بر عهده داشت، به این بخش خبری گفت که "کوئیک، اگر همچنان در مقامش باقی می ماند، شاید فرصت می یافت که هشدارها و اطلاعات راجع به شیوع ویروس کرونا را زودتر از آمریکا و دیگر متخصصان سلامت جهانی دریافت کند".

بائو پینگ ژو، مسئول سابق CDC که این وظیفه را بین سالهای 2007 تا 2011 انجام می داد، به این خبرگزاری گفت که "تماشای این وضعیت، بسیار غم انگیز است. اگر کسی آنجا بود، دولت ها و مسئولان بهداشت عمومی در سرتاسر دنیا می توانستند اقدامات عاجل تری در پیش گیرند".

دیگر متخصصان نیز با ارزیابی ژو در مصاحبه با رویترز هم نظر بودند حال آنکه یکی از آنها به تقابل با چنین نظری برخاست و بیان کرد که "تلاش های مقامات چینی برای سرکوب گردش اطلاعات درباره این بیماری همه گیر در مراحل ابتدایی، احتمالا تاثیرگذاری کوئیک را در آن سمت با محدودیت هایی مواجه می ساخت".

همچنین، مسئولان CDC در یک بیانیه به خبرگزاری رویترز مدعی شدند که "حذف عنوان شغلی کوئیک، به صورت مطلق، هیچ ارتباطی به CDC و تشخیص زودهنگام نمونه ها در چین ندارد".

CDC راجع به حذف عنوان شغلی کوئیک اضافه کرد که "این تصمیم بنا بر توانایی فنی شگرف و به بلوغ رسیدن این برنامه گرفته شد".

لازم به ذکر است که کوئیک هم اکنون در سمتی دیگر در CDC مشغول به فعالیت است.

ترامپ در کنفرانس خبری روز یکشنبه با اشاره به این اقدام بعد از پرسش یک خبرنگار گفت که "این شبیه بقیه چرندیاتی است که شما... که رسانه ها می پرسید..." و افزود که "تمام آنچه که قبلا گفته شد، صد در صد اشتباه است و این هم شبیه یکی از آنها است".

واکنش دولت ترامپ به شیوع ویروس کرونا و گزارشها درباره ناکافی بودن بسته لوازم آزمایشی برای این ویروس، هزینه گزاف تشخیص و درمان برای آمریکایی های بدون بیمه درمانی، مورد انتقاد حزب دموکرات قرار گرفته است.

 

نویسنده: جان بوُدِن، خبرگزاری هیل/ خبرنگار مترجم گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: