پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
در نامه مدیرعامل خانه تئاتر به رئیس جمهور در آستانه روزجهانی تئاتر مطرح شد:
مدیرعامل خانه تئاتر طی نامه ای به رئیس جمهور، وضعیت هنرمندان تئاتر را توضیح داد و تقاضای رسیدگی به وضعیت ایشان کرد.
به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، شهرام گیل آبادی در این نامه، سخنان خود را عطف به نامه ارسالی به وزیر ارشاد کرد و از جانب خانه تئاتر برای مشاوره و انتقال تجربیات اعلام آمادگی کرد.
مشروح این نامه به شرح زیر است:

جناب آقاي دكتر روحاني
رياست محترم جمهور
با سلام و احترام 
عطف به نامه شماره ٩٨/١٦٨مورخ ٩٨/١٢/٢٤به عنوان وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي و رونوشت به حضرتعالي ،معاون محترم برنامه ريزي و رئيس سازمان برنامه و بودجه و...به استحضار مي رسانم امسال در تاريخ تئاتر دنيا اولين سالي است كه روز جهاني تئاتر همه فعاليتهاي تئاتري دنيا تعطيل است و احتمال دارد در چند ماه آينده هم اين روند ادامه داشته باشد.با توجه به ارتباطات بين الملل اين مجموعه ،در دنيا هنرمندان تئاتري مانند تمام مردم كشورها كه از تامين اجتماعي و پشتوانه دولتي بهرمند هستند به هيچ وجه دغدغه معاش ندارند؛چون قبلا براي چنين روزي زيرساختهاي لازم را به وجود آورده و به اندازه كافي تقويت كرده اند.اما در كشور ما نه تنها زير ساختهاي لازم براي زيست انساني هنرمندان به وجود نيامده بلكه در حال حاضر با فراگير شدن بيماري كرونا بيم آن مي رود كه بسياري از هنرمندان تئاتر كشور در تامين معاش روزمره خود هم دچار مشكل شوند.جناب آقاي رئيس جمهور امروزه تئاتر در كشور ما نه تنها مورد حمايت نيست بلكه اندك پشتيباني كه از آن مي شد هم به طرق مختلف دريغ شده است ؛ از طلب انباشته گروههاي تئاتر از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامي "اداره كل هنرهاي نمايشي"تا نداشتن بيمه ايام بيكاري،بيمه از كار افتادگي و...امروز هنرمندان تئاتر حتي به اندازه كارگران شريف مشاغل مختلف هم مورد حمايت انساني نيستند و حقوق مدني آنها به وضوح سلب شده است.
از حضرتعالي،دولت محترم ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خواهشمندم به طور روشن برنامه مشخص و حمايتي خود را در اين ايام كه همه هنرمندان تئاتر مجبور به قرنطينه بدون داشتن حقوق و پشتيباني اقتصادي هستند اعلام بفرماييد. 
امروز در تاريخ اولين روز جهاني تئاتر است كه تئاتر تعطيل است و متاسفانه در تمام دنيا خدمات حسابشده اي كه به تمام مردم خصوصا هنرمندان تئاتر داده مي شود به هيچ وجه تعطيل نيست اما در كشور ما حتي خدماتي كه براي مشاغل ديگر در نظر گرفته شده است هم براي اهالي فرهنگ و هنر خصوصا تئاتر تعطيل است.
هنرمندان تئاتر منتظر اعلام برنامه ريزي و اقدامات عاجل و ضربتي شما در برنامه اي كوتاه مدت براي كمك به تامين اقتضائات ايام بيكاري و برنامه ميان مدت و دراز مدت شما براي جبران بخشي از ضرر و زيان خود هستند.
بدون شك خانه تئاتر خود را مكلف مي داند در كنار هنرمندان تئاتر كشور تا استيفاي حقوق حقه خود بايستد و از سويي ديگر براي ياري رساندن به اين عزيزان از هيچ تلاشي فرو گزاري نكند. اين مجموعه صنفي آمادگي دارد براي به اشتراك گذاشتن تجربيات خود در هر زمان و موقعيتي در كنار دستگاههاي سياستگذار باشد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: