پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
به دنبال نامگذاری کووید 19 به "ویروس چین" و یا "ویروس ووهان"، برخی غربی ها چندی پیش شایعه ای پیرامون تولیدات چین ساخته و گفته اند که تولیدات چین ناقل ویروس است و به این ترتیب قصد دارند تا مردم از خرید محصولات تولید چین امتناع ورزند.

هدف از این اقدام همان تبعیض نژادی و حمله سیاسی با استفاده از شیوع کرونا است که برای بدنام کردن و سیاه نمایی چین و ایجاد تفرقه بین چین و دیگر کشورها، جوسازی می کنند.

سازمان بهداشت جهانی به طور رسمی اعلام کرده بود که کروناویروس جدید نمی تواند از طریق کالاهای تولید هر کشوری سرایت کند. یکی از مجلات علمی انگلیس چندی پیش با انتشار مقاله ای تایید کرد که زنده ماندن کروناویروس جدید در اشیا متفاوت است و طولانی ترین زمان زنده ماندن آن در پلاستیک و یا آهن 72 ساعت است. با تدابیر ضدعفونی نیز، کالاها ناقل ویروس نخواهد بود.

تا کنون کرونا در بیش از 180 کشور و منطقه جهانی شیوع یافته، اگر محصولات ناقل ویروس باشد، تمام جهان در خطر شیوع ویروس قرار خواهد داشت.

البته برخی افراد که هدف مغرضانه دارند، با چنین شایعاتی به چین حمله می کنند.

چین به عنوان بزرگ ترین کشور تولید کننده ماسک و لباس محافظ در جهان، در آغاز شیوع بیماری با مساله کمبود تجهیزات پزشکی رو به رو شد، اما به دنبال ازسرگیری فعالیت کارخانجات، ظرفیت تولید آن در کشور به مراتب افزایش یافته است، طوری که روزانه 116 میلیون ماسک تولید می کند که 12 برابر ظرفیت تولید پیش از شیوع بیماری است.

چین با ایده جامعه بشری با سرنوشت مشترک تا حد توان کمک های خود را در اختیار کشورهای درگیر کرونا قرار داده و تا کنون محموله های کمکی فوری را به ده ها کشور جهان از جمله ایران، پاکستان، کره جنوبی، ژاپن، ایتالیا و اتحادیه آفریقا منتقل کرده است.

همکاری و همبستگی تنها انتخاب بشر در مقابله با ویروس این دشمن مشترک بشریت است. آن عده که شایعه "تولیدات چین ناقل ویروس است" را ساخته اند، به مضحکه بین المللی تبدیل شده اند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: