پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
سخنان سید شمس الدین حسینی گزینه اصلی ریاست مجلس درباره وضعیت کلان اقتصادی کشور و چشم انداز سال 99 می تواند اتفاقی نبوده و ناشی از تغییر در سیاستگذاری مجلس باشد.

به گزارش تحریریه، دکتر سید شمس الدین حسینی در گفتگو با نود اقتصادی مواردی را مطرح کرد که باتوجه به اینکه وی از گزینه ها اصلی ریاست مجلس یازدهم است، می تواند معنی دار باشد.

 

در سخنان دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد موارد:

 

رشد اقتصادی سال ۹۸ بدون نفت صفر و با نفت منفی ۸ درصد بوده و این منفی‌ترین نرخ رشد در چند دهه گذشته و بعد از سالهای ۵۹ یا ۶۰ بوده است.

 برای عملکرد تولید ملی و رشد اقتصادی در سال ۹۹ چشم انداز روشنی نمیبینم.

در سال ۹۹ اگر جنگ نفتی ادامه یابد و پساکرونا مدیریت نشود با کاهش تقاضا برای انرژی و کالاها در بازارهای جهانی مواجه می شویم و این با وقفه به اقتصاد ایران سرایت خواهد کرد.

برجسته بود که حائز اهمیت فراوانی است.

 

این اهمیت به جایگاه اصلی مجلس و آنچه که در سال های اخیر مطرح بوده باز می گردد که نمایندگان در نظر؛ شعاری و در عمل؛ کلی گو و بخشی و شهری عمل می کردند.

 

عملکردی که مجلس را از جایگاه کلان خود خارج کرده و آنرا در حد یک نهاد معمولی برای پیگیری مطالبات بخشی نمایندگان و یا حتی مسائل شخصی آنها پایین آورده است.

 

حداکثر کارکرد مجلس برای جریان های برجسته سیاسی، به منزله پایگاه سیاسی برای حفظ قدرت بوده که در سخنان باقی مدعیان مجلس یازدهم مشهود است.

 

تحلیل کلان سید شمس الدین حسینی و بیان ارتباط معنی دار اتفاقات بین المللی که بایسته های داخلی خود را طلبیده که نقش مجلس در آن ویژگی روشنی دارد که همواره مغفول مانده است، می تواند خبر از تغییر در اداره کلان مجلس آتی دهد.

 

باتوه به جایگاه وزیر اسبق اقتصاد در بین منتخبان مجلس یازدهم این احتمال جدی است که اراده کلی برای تغییر در ریل اداره مجلس یازدهم متفاوت با گذشته وجود داشته باشد

 

نتیجه این اراده کلان؛ اصلاح کنش مجلس یازدهم از محل بحث های کلیشه ای و لابی گری، مانند گذشته؛ که واکنش مردم را در کاهش بیسابقه در میزان مشارکت به دنبال داشت؛ به نقش واقعی آن که اصلاح در قوانین و نظارت جدی است، خواهد بود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: