پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
فرمانده کل سپاه گفت: اینکه آمریکایی ها می گویند می خواهند به ملت ایران در این شرایط کمک کنند ، چیزی جز عوام فریبی نیست.
به گزارش گیتی آنلاین,سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، در حاشیه بازدید از رزمایش دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه و در جمع خبرنگاران در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر کمک به ملت ایران گفت: اینکه آمریکایی ها می گویند، می خواهند به ملت ایران در این شرایط  کمک کند چیزی جز عوام فریبی نیست. آنها خودشان گرفتار شیوع این ویروس شدند و زیرساخت های بهداشتی آنها قادر نیست که در مقابله با این پدیده از مردم آمریکا محافظت کند. اگر ملت آمریکا نیاز به کمک دارند ما می توانیم به آنها کمک کنیم ولی نیازی به کمک آنها نداریم. 

سردار سلامی ادامه داد: خصوصیتی که آمریکاییها نسبت به ملت ایران دارند، دشمنی است. آنها هیچ گاه خواهان مردم نبودند و رئیس جمهور آمریکا ملت ایران را تروریست خطاب کرد. ملت ما را تحت فشار و تحریم اقتصادی قرار دادند تا مردم دچار مشکلات معیشتی شوند اما خوشبختانه در این مسیر نیز با لطف خدا ناموفق بودند. 

وی در ادامه با اشاره به اقدامات سپاه در مقابله با بیماری کرونا عنوان کرد: مجموعه بیمارستان های سیار نیروی زمینی سپاه و همینطور نیروی دریایی سپاه، تمام تجهیزات یک بیمارستان کامل و ثابت را در اختیار دارد. این بیمارستانها قابلیت گسترش را داشته و این ویژگی را دارد که می‌توان به راحتی آنها را به کانونهای آلودگی بیماری انتقال داد.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به برپایی 10 بیمارستان سیار و صحرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق آلوده در استان‌های مختلف کشور گفت: ما از ابتدای گسترش ویروس کرونا در کشور پای کار آمدهایم. این قابلیت و ظرفیت وجود دارد که تعداد بیمارستان های سیار و صحرایی خود را در صورت نیاز گسترش دهیم. 

سردار سلامی با اشاره به رزمایش دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: این یک رزمایش واقعی بود که نیروی زمینی سپاه با استفاده از امکانات و رفع آلودگی متعددی که در سطح یگان‌های این نیرو موجود است،برگزار کرد. آمادگی برای مقابله با جنگ های بیولوژیک را همواره در دستورکار داریم. زیرا پیشبینی میکنیم که احتمال درگیری در جنگ‌های هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیک وجود دارد. 

وی افزود: تجربه درگیری در جنگ شیمیایی را در دوران دفاع مقدس داریم. البته جنگهای بیولوژیک از  ویژگی خاصی برخوردار هستند. ما از ابتدا تلاش کردیم با استفاده از تجارب دفاع مقدس زیرساخت‌های دفاع بیولوژیک را نیز گسترش دهیم این بیماری کرونا به ما کمک کرد، آنچه را آماده کرده بودیم در معرض یک آزمون عملی قرار دهیم و تحت شرایط عملیات واقعیت تست کنیم. 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: تمام تجهیزات ما برای رفع آلودگی از مراکز پر تجمع مانند ترمینال های مسافربری و خطوط ریلی در اقصی نقاط کشور بسیج می‌شوند، عملیات همچنان ادامه پیدا خواهد کرد ما در این رزمایش سعی کردیم نمایشی از این توانمندی ها و تجهیزات را برای مردم به نمایش بگذاریم. 

سردار سلامی عنوان کرد: هرکجا مخاطره ای ملت ایران را تهدید کند  طبیعی یا غیرطبیعی سپاه وظیفه خود می‌داند از ابتدا تا انتهای کار کمک مردم  باشد. 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: