پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
شی جین پینگ رییس جمهوری چین شامگاه پنج شنبه 7 فروردین (26 مارس) در پکن در نشست رهبران گروه بیست که در راستای مقابله با کروناویروس جدید برگزار شد، شرکت کرد.

شی جین پینگ تاکید کرد: کروناویروس در سراسر جهان در حال شیوع است. لازم ترین کار برای جامعه بین المللی، اطمینان، همبستگی، مقابله متحدانه، تقویت همکاری بین المللی، اجماع نیروهای قدرتمند برای غلبه بر ویروس و همکاری برای رسیدن به پیروزی در رویارویی بشر با این بیماری همه گیر است.

رییس جمهوری چین تاکید کرد، جامعه بین المللی باید ضمن تسریع اقدامات قاطعانه در پیشگیری و کنترل شیوع کروناویروس در سراسر جهان، کارها را به طور مطلوب انجام دهد تا از سرایت این ویروس جلوگیری شود. چین بر اساس مفهوم جامعه بشری با سرنوشت مشترک مایل است ضمن به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید در پیشگیری و کنترل ویروس، تحقیقات مشترک در زمینه دارو و واکسن، تا حد امکان نیز کمک های خود را در اختیار کشورهایی قرار دهد که ویروس در آن شیوع یافته است.

شی جین پینگ تاکید کرد، زمانی که کشورمان در بحرانی ترین وضعیت مقابله با بیماری قرار داشت، شمار زیادی از اعضای جامعه بین المللی صادقانه کمک ها و پشتیبانی های خود را در اختیار ما گذاشتند، ما برای همیشه این دوستی آن ها را گرامی می داریم.

وی تاکید کرد، ویروس مرز نمی شناسد و دشمن مشترک همه ماست. کشورها باید دست در دست هم دقیق ترین شبکه دفاعی و کنترل مشترک را ایجاد کنند. چین مرکز آنلاین دانش پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر ایجاد کرده است که به روی همه کشورها باز است.

شی جین پینگ تاکید کرد که چین از نقش رهبری سازمان بهداشت جهانی حمایت می کند تا ضمن تنظیم تدابیر علمی پیشگیری و کنترل، از سرایت فرامرزی آن جلوگیری کند. وی افزود، گروه بیست باید ضمن تقویت اشتراک گذاری اطلاعات، معرفی هدایت موثر برای پیشگیری و کنترل، نشست عالی رتبه امنیت بهداشت عمومی سراسر جهان را در زمان مناسب برگزار کند. چین همراه با کشورهای مختلف جهان حمایت از سازمان های بین المللی و منطقه ای را تقویت خواهد کرد.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد که چین عرضه کالاهایی مانند دارو، لوازم مورد نیاز زندگی و تجهیزات محافظ را برای بازار بین المللی تقویت می کند و با اجرای سیاست های مثبت مالی و پولی، گسترش تزلزل ناپذیر سیاست اصلاحات و درهای باز، کاهش محدودیت ها برای دسترسی به بازار، بهبود محیط بازرگانی، افزایش فعال واردات، گسترش سرمایه گذاری و تجارت خارجی، سهم خود را برای تثبیت اقتصاد جهان ادا می کند.

رییس جمهوری چین تاکید کرد، در مقابله با ضربه های ناشی از شیوع کروناویروس بر تولیدات و نیازهای جهان، کشورهای جهان باید به طور مشترک با تقویت سیاست کلان از رکود اقتصاد جهان جلوگیری کنند. باید با اجرای سیاست های مالی و پولی قوی و موثر و تقویت نظارت و هماهنگی مالی، به طور مشترک از ثبات زنجیره عرضه صنایع سراسر جهان دفاع کنند.

شی جین پینگ در پایان از اعضای گروه بیست دعوت کرد تا اقدامات مشترکی را برای کاهش تعرفه ها، رفع موانع تجاری و تسهیلات تجاری در پیش گیرند و با ارسال سیگنال های قوی، نیروی زنده و پویا برای احیا و بهبود اقتصاد جهان تزریق کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: