پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
راه های منتهی به تفرجگاه ها مسدود شد


در خبرها خواندیم که دکتر خادمی استاندار لرستان از مردم استان  درخواست کرد جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سیزده بدر در خانه بمانند و از رفتن به تفرجگاه ها خودداری نمایند .

پس از آن نیز مهندس شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان از مسدود شدن تمام راههای تفرجگاهی خبر داد و گفت : ۱۱ راه ورود به پارک های جنگلی و جاده های تفرجگاهی مسدود شده است .

حس کنجکاوی ما را برآن داشت صحت و سقم موضوع را بررسی کنیم؛

 از ترس مبتلا شدن به ویروس کرونا با تجهیزات ایمنی ابتدا به سمت کمالوند رفتیم؛ جاده در زیر دست شهرک صنوف قاضی که به بیرون شهر و سمت چزال می رفت مسدود بود ، برگشتیم و از پلیس راه کمالوند دور زدیم به سمت شهر خرم آباد ، چند متری از پلیس راه کمالوند دور نشدیم که با جاده ای مسدود شده مواجه شدیم با هزاران دردسر و دور زدن های متوالی راه را پیدا کرده و به سمت چم انجیر ، پارک جنگلی شوراب و تفرجگاههای دوره چگنی و یافته رفتیم .

به هر جاده فرعی تفریحی که می پیچیدیم با کوپه ای خاک و یا نیوجرسی ها و سنگ های بزرگ مواجه می شدیم .

سری به پارک جنگلی شوراب زدیم آنجا هم کاملا با نیوجرسی  مسدود شده بود .

دوری زدیم و به سمت تفریحگاههای روبروی پارک جنگلی رفتیم اولِ مسیر باز بود و گفتیم اینجا را چرا نبستند همین که دو پیچ را رد کردیم با شیارهای بزرگ و شکاف های عمیقی روبرو شدیم آنچنان که هیچ خودرویی نمی تواند از این شکاف ها عبور کند باز مجبور به دور زدن شدیم .

  رفتیم به طرف چگنی و یافته، آنجا هم جاده مسدود بود خواستیم برگردیم که یک مرد میانسال و یک  پسر جوان نظرم را جلب کردند پیاده شدم و پرسیدم چکار می کنید ؟
همین که دوربین را دستم دیدند اول پرسیدند از کدام خبرگزاری هستید ؟ گفتم مدیر مسئول هفته نامه چی دا و مسئول پایگاه خبری گیتی آنلاین لرستان هستم حالا شما بفرمایید این سنگ های بزرگ را چرا جابجا می کنید ؟

گفت : خانم ببینید فرمانداری آمده این جاده را مسدود کرده که گردشگر اینجا ورود نکند و ما در معرض خطر کرونا قرار نگیریم ولی گردشگرها که دیده اند جاده مسدود شده آمده اند از این طرف جاده داخل زمین کشاورزی من با ماشین عبور کرده اند نگاه کنید تمام محصول گندم من زیر چرخ ماشین ها نابود شده دارم لبه زمین کشاورزی ام سنگ های بزرگ می گذارم که چند روز دیگر اگر سیزده بدر شود تمام زندگی ام را نابود نکنند .

به دستان مرد کشاورز و منزلش که کمی آنطرف تر بود و به محصول یکساله اش نگاهی کردم ، به محصولی که چشم امید خانواده ای بود ولی برخی ها برای تفریح یک روزه خود زیر تایر خودروهای چند میلیونی له کرده بودند .

هیچ حرفی برای گفتن و دلجویی از این مرد خانواده و پدر کشاورز نداشتم فقط با اشاره دست گفتم یاعلی .

مریم‌ نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: