پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۲۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۵
طبیعت با بشر چه خواهد کرد
این یک تصویر دیجیتالی است؛ شهر بزرگی که برای مدت طولانی ترک شده است تصور کنید شهرها کم کم خالی از سکنه شوند یا برای مدت قابل توجهی جمعیت در شهرها آنقدر کم شود که تبدیل به موقعیت‌هایی متروکه شوند.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، تصور کنید شهرها کم کم خالی از سکنه شوند یا برای مدت قابل توجهی جمعیت در شهرها آنقدر کم شود که تبدیل به موقعیت‌هایی متروکه شوند، آنوقت چه اتفاقی می‌افتد؟ در سالهای نخست عدم حضور و یا کاهش حضور مردم در زیستگاه‌های اصلی‌شان که در دوران معاصر همان شهرها بوده، وسایل برقی از کار می افتند، شهرها تاریک و سرد می‌شوند مگر آن وسایلی که به انرژی خورشیدی و بادی متصل بودند و تا نیروگاه برقی پاک نیاز به تعمیر نداشته باشد فعال خواهند بود اما مهمترین اتفاق حوادث و فرسایشی است که در اثر نبود انسان چهره شهرها را تغییر می‌دهد.
شهرها همچون موجودات زنده برای زیست پذیری نیاز به رسیدگی و تلاش مستمر بر این مهم دارند، طبیعت کم کم چهره شهرها را تغییر می‌دهد گیاهان که بذر آنها در جریانی طبیعی پراکنده شده همه جا را فرا می‌گیرند، خورشید موجب رشد و بالندگی آنهاست و باران هم حیاتشان را تضمین می‌کند دیگر در اینجا خبری از بشر نیست تا با اره و تیشه به جان درختان بیفتد، حیوانات هم بر اساس زیست‌پذیری طبیعی خود راه جدیدی می‌یابند و اینطور جنگل در اکوسیستمی متفاوت در میان محلات کوچک و بزرگ و آسمان خراش‌ها شکل می‌گیرد.
تصور کنید بسیاری از حیوانات دیگر نیاز به خانه سازی ندارند هر میزان که امکان بالا رفتن داشته باشند وارد آپارتمان‌ها شده و برای زیستگاه جدیدشان ایمنی و امنیت از نظر قلمرو و دشمنان طبیعی ایجاد می‌کنند.
مخفی شده و یا تغییراتی اعمال می‌کنند مانند بشر در دوره غارنشینی!
شاید این تصویری گنگ و مبهم به نظر برسد اما دور از ذهن نیست که طبیعت چه رفتاری با انسان خواهد داشت در شرایطی که انسان‌ها همواره تعادل طبیعت را نشانه گرفته و در مخاطره قرار دادند.
خبرنگار: اکرم سادات حسینی شبستری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: