پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی:
معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی از پایان آواربرداری و شروع عملیات ساخت و ساز در بخش زلزله زده بخش قطور و کوهسار سلماس خبرداد.
آیدین رحمانی معاون عمرانی استاندار آذربایجان غریی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: خوشبختانه با تدبیر استاندار آذربایجان غربی دو سال است که تمام واحدهای مسکونی نوار بیست کیلومتری مرزی بیمه حوادث بودند. 
وی افزود: ارزیابی بیمه انجام شده و تا حالا پنج میلیارد تومان پرداخت شده و هفت میلیارد دیگر هم در دست ارزیابی است که امیدواریم طی روزهای آینده پرداخت شود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد : برای هر واحد مسکونی تا سقف 30 میلیون تومان پرداخت خسارت داشتیم.
رحمانی درباره خسارات زلزله گفت: پس از زلزله 5/7 ریشتری در ساعت 9:23 دقیقه صبح چهارم اسفند و سی پس لرزه بعدی و زلزله 5/9 ریشتری در ساعت 19:30 دقیقه همان روز حدود 1500 واحد مسکونی در 43 دوستای منطقه بخش قطور و بخش کوهسار سلماس درگیر شدند و 6130 واحد مسکونی بیش از پنجاه درصد تخریب شده بودند. 
رحمانی اظهار کرد: خوشبختانه در این حادثه به دلیل پس لرزه ها مردم در خانه نمانده بودند و ما تلفات جانی نداشتیم.
وی اضافه کرد: به دلیل آنکه شغل اصلی مردم منطقه دامداری است یکی از خدمات ما دفن لاشه حیوانات بود. تقریبا هزار راس دام تلف شده را با کمک دامپزشکی به صورت اصولی از زیر آوار بیرون آوردیم و دفن کردیم.
این عضو کمیته شورای مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: تا کنون آواربرداری 650 واحد مسکونی انجام شده و آواربرداری همچنان ادامه دارد. همچنین برای احداث ساختمان های جدید نزدیک به 100 مورد پی کنی انجام شده است.
وی در پایان گفت : درباره ابتلا به کرونا مورد مشکوکی در منطقه ای که زلزله اتفاق افتاده نداشتیم اما در خوی چند مورد فوتی و هشتاد نفر هم مبتلا به کرونا شناسایی شده اند. 
معاون عمرانی استان آذربایجان غربی تاکید کرد: الان نیمی از مردم در منطقه اسکان موقت دارند و چادر و وسیله گرمایشی در اختیارشان قرارگرفته و ما سعی مان این است که همه اقلام بهداشتی را توزیع کنیم تا مردم مشکلی نداشته باشند.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: