پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
معاون فنی و عملیات عمران اورژانس تهران از افزایش ۵۰ درصدی تماس با اورژانس خبر داد و از مردم خواست سیزده‌به‌در در خانه بمانند.
سیدرضا معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گیتی آنلاین ضمن تشریح فعالیت مرکز اورژانس تهران در مبارزه با کرونا، گفت: مرکز اورژانس تهران از اوایل اسفند ماه ۹۸ که شیوع کرونا در سطح استان رخ داد، در سه بخش فعالیت داشت.
وی ادامه داد: یک بخش از فعالیت‌های اورژانس تهران تماس‌های روزمره با این مرکز است، بخش دوم فعالیت انتقال بین بیمارستانی بود که بیمارانی که نیاز به انتقال آنها از بیمارستانی به بیمارستان دیگر توسط اورژانس وجود داشت، انجام می‌شد.
معاون فنی و عملیات عمران اورژانس تهران خاطر نشان کرد: بخش سوم فعالیت اورژانس تهران مربوط به بیمارانی بود که در داخل منزل قرنطینه بودند و نیاز به خدمات پزشکی داشتند که توسط همکاران ما در داخل منزل خدمات پزشکی به آنها ارائه می‌شد.
معتمدی با بیان اینکه تعداد تماس با اورژانس تهران در مقایسه با سال قبل افزایش چشمگیری داشته، افزود: به طور متوسط در اسفند ماه روزانه ۴۷ هزار تماس با مرکز اورژانس داشتیم که مربوط به درخواست آمبولانس و پرسش‌هایی راجع به کرونا بود و علیرغم اطلاع رسانی در مورد شماره تلفن‌های ۱۹۰ و ۴۰۳۰ شده بود؛ اعتماد مردم به مرکز اورژانس موجب تماس آنها و طرح مسائل کرونا با اورژانس بود و موجب شد تماس با ما افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: تعداد ماموریت‌های اورژانس که حضور بر بالین بیمار بود افزایش داشت و روزانه اورژانس تهران ۴۷۰۰ تا ۵۰۰۰ تماس را پاسخگو بود و این رکورد بود که ۵۰۰۰ آمبولانس را بر بالین بیمار اعزام کردیم و با توجه به تعداد آمبولانس‌ها و نیرو ها تقریبا می‌توان گفت تمام نیروهای ما در آماده باش صد در صدی بودند.
معاون فنی و عملیات عمران اورژانس تهران تصریح کرد: تمام آمبولانس‌های رزرو مرکز اورژانس تهران به حالت فعال و آماده باش بودند و در طول شبانه روز خدمت‌رسانی انجام می‌دادند، به تعطیلات نوروز رسیدیم و هر ساله در این دوره با کاهش چشمگیر تماس مواجه بودیم و در مقایسه با سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش هم در تماس و هم در ماموریت مواجه شدیم و روزانه ۲۷ هزار تماس داریم و ۲۷۰۰ تا ۲۸۰۰ ماموریت همکاران اورژانس اعزام می‌شوند.
معتمدی همچنین بیان کرد: اوج کار به تجمعات چهارشنبه کار مربوط است و دو هفته بعد این افزایش نمود خواهد داشت و از شهروندان خواهش می‌کنیم برای سیزده فروردین که برخی ۱۲ فروردین به گردش می‌روند، در خانه بمانند چرا که اگر این تجمعات داخل  بوستان‌های کوچک هم رخ دهد با توجه به تعطیلی بوستان‌های بزرگ، احتمال نیاز به خدمات اورژانس افزایش می یابد و از مردم می‌خواهیم در منزل بمانند.
انتهای پیام/
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: