پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
تریش ریگان مجری کانال تجاری فاکس آمریکا که قبلا با خانم لیو شین مجری سی جی تی ان CGTN چین به مناظره پرداخته بود، بیکار شد. براساس گزارش نیویورک تایمز، کانال تجاری فاکس آمریکا روز 13 مارس برنامه تریش را قطع و 27 مارس خاتمه قرارداد با وی را اعلام کرد.

تریش در برنامه ماه جاری گفت که حزب دموکرات آمریکا همه مسوولیت مربوط به کروناویروس را بر عهده دونالد ترامپ گذاشته است. او گفت که دموکرات ها می خواهند یک بار دیگر رییس جمهور را استیضاح کنند. حزب دموکرات و «رسانه های گروه آزاد» قصد دارند با سوء استفاده از مساله کروناویروس، از رییس جمهور شیطان بسازند و او را نابود کنند. اظهارات تریش پس از پخش برنامه اش به سرعت مورد انتقاد قرار گرفت. کانال تجاری سی ان ان CNN در برنامه «اخبار فاکس چگونه ذهن مردم را در مساله کروناویروس گمراه می کند» به "شواهد" مجری های فاکس درباره کم رنگ کردن تاثیر کروناویروس و حمله به حزب دموکرات با سواستفاده از کروناویروس، استناد کرد.

لیو شین، مجری برنامه سی جی تی ان در حساب وی چت خود ناامیدی اش را نسبت به این مجری آمریکایی ابراز کرد. او نوشت: پس از این که با او به مناظره پرداختم، متوجه برخورد و موضع او در برنامه هایش پیرامون چین شدم. او بیش از پیش نسبت به چین از خود دشمنی نشان داد. او حتی "یک جهان بدون چین" را تصور می کند. واقعا از او ناامید شدم و تلاش بیشتر نکردم و از تبادل نظر با او منصرف شدم.

لیو شین همچنین نسبت به بیکاری تریش ابراز تاسف کرد و گفت: توانمندی های او به عنوان فارغ التحصیل تاریخ از دانشگاه کلمبیا باید بالاتر رود. امیدوارم که خود اوهم به این درک رسیده باشد و در این باره بر خود نهیب زند. نباید به سبب خود برتربینی و ایدئولوژی مبهوت شویم. حقیقت تغییر نمی کند.

شهرت فاکس آمریکا همواره به سبب پشتیبانی از موضع ترامپ است. پس از شیوع کروناویروس، مجری های آن برای دفاع از منافع سیاسی ترامپ اقدام به پخش ادعاهای توطئه آمیز" برای تماشاگران کردند. اما توجه به منافع بازار همواره قانون حرکت رسانه های آمریکا است. با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا به کروناویروس آمریکا و رسیدن به عدد 100 هزار نفر، مجری های فاکس که قبلا قصد داشتند تاثیر کروناویروس را کم رنگ کنند، اظهارات خود را تغییر دادند. اما تریش بر ادعای توطئه پایبند ماند. عملکرد او مورد مخالفت مردم آمریکا قرار گرفت. بنابراین، مسوولان فاکس به سبب فشار افکار عمومی قرارداد با تریش را فسخ کردند.

آمریکا همواره رسانه ها را چهارمین قدرت اعلام می کند اما این حقیقت نیست. رسانه های آمریکا بدون توجه به مسوولیت رسانه ای و اصول خبرسازی، ابزار رقابت و مناقشات احزاب و حرکت بازار هستند. رسانه ها به عنوان سکوی عمومی باید در قبال کروناویروس با همبستگی دولت و مردم مشترکا با ویروس مقابله کنند. اما رسانه ها در آمریکا تنها وهم سیاسی هستند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: