پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان :
مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: خوشبختانه در حال حاضرهیچ کمبودی در خصوص لباس و ماسک حفاظتی در بخش های بهداشتی و درمانی نداریم.  به گزارش گیتی آنلاین ؛ علی فرهادی عنوان کرد: در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، خرید لوازم و تجهیزات ضروری برای بخش های بهداشتی و درمانی را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد:  همچنین تلاش کردیم بخشی از این تجهیزات در اختیار مردم قرار گیرد.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه اظهار کرد:  تاکنون 700 هزار ماسک خریداری شده که از این تعداد ۵۰۰ هزار عدد در اختیار کادر درمانی قرار گرفته است. 

وی افزود:در همین راستا در مراحل بعدی ۲۰۰ هزار عدد ماسک از طریق مراکز بهداشتی و درمانی بین مردم توزیع شد.

دکتر فرهادی در ادامه از همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی در جهت تأمین اقلام حفاظتی پرسنل درمانی تشکر کرد و گفت: ۶۶ هزار و ۷۰۰ عدد ماسک n95 برای حفاظت از پرسنل درمانی و ارایه دهندگان خدمت تهیه شد که بخش عمده ای از آن با پیگیری های رئیس دانشگاه و یک چهارم قیمت بازار، از طریق وزارت دفاع خریداری شد.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه همچنین در مورد خرید لباس های حفاظتی کادر درمان عنوان کرد: تاکنون 30هزار دست لباس حفاظتی (فضایی) تهیه شده که از این تعداد ۷۰۰ دست به صورت رایگان  توسط هیات امناء تهیه و ۲۹ هزار و ۳۰۰ دست  دیگر خریداری شده است.
وی افزود:  تعدادی از این لباس ها یکبار مصرف هستند و تعداد زیادی دیگری از آنها لباس های کلاس ۵ تا ۶ هستند که با قیمت ۱۹۰ هزار تومان برای هر دست خریداری شده و در اختیار افرادی قرار گرفته که مستقیما با افراد کرونایی در ارتباط هستند.

دکتر فرهادی به هزینه ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای خرید تخت اشاره کرد و گفت : برای ارائه ی خدمات بهتر درمانی به بیماران کرونایی تعداد 100 تخت جدید خریداری و جانمایی شده است.

وی افزود: 5 دستگاه وِنتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) نیز با قیمت 13 میلیارد ریال خریداری و در اختیار مراکز قرار داده شده است.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه در ادامه به خرید و توزیع اقلام ضدعفونی کننده اشاره کرد و گفت:  تا کنون 30 هزار لیتر موادضدعفونی ، ۴۰ هزار عدد ژل، ۳۰۰ هزار جفت دستکش ، ۱۵ هزار گان ضد آب، ۱۰ هزار شیلد (محافظ صورت) و ۱۰ هزار کاور کفش از طریق ستاد مبارزه با کرونای دانشگاه علوم پزشکی تهیه و در بین مراکز درمانی و بهداشتی توزیع شده است.

دکتر فرهادی ابراز داشت: علاوه بر تجهیزات خریداری شده برای مراکز بهداشتی درمانی، مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال نیز جهت خرید تجهیزات و سایر هزینه های مرتبط در اختیار معاونت های دانشگاه، شبکه های بهداشت و درمان و بیمارستان ها قرار داده شده تا هر زمان لازم بود، راسا اقدام به خرید تجهیزات نمایند.

وی گفت: علاوه بر این تهیه مواد ضدعفونی و الکل برای مردم باهمکاری سازمان صنعت و معدن استان انجام  شد.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه تصریح کرد: در این مدت داروخانه ها فعالیت خوبی داشتند، ضمن این که ماسک، دستکش، الکل و مواد ضدعفونی به میزان لازم جهت توزیع در اختیار داروخانه های دولتی  قرار داده شد.

علی فرهادی اظهار داشت: تهیه و توزیع ماسک برای مردم و سایر دستگاه های اجرایی  به سازمان صمت واگذار شده است.

 وی عنوان کرد: با هماهنگی که با سازمان صمت انجام شده، در استان۵۰ هزار ماسک به صورت روزانه تولید می شود. 

وی افزود: با این روند همان گونه که  مشکل ژل و الکل برطرف شد ظرف هفته آینده مشکل ماسک نیز مرتفع خواهد شد.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه در پایان تأکید کرد: هیچ گونه مشکل و کمبودی در تهیه لباس و ماسک برای کادر درمانی و بهداشتی در سطح استان لرستان وجود ندارد و ان شاءالله با همکاری هم استانی های فهیم به زودی کرونا را شکست خواهیم داد.

خبرنگار : میثم زیودار

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: