پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در روزهای اخیر از استان جه جیانگ در جنوب شرقی چین بازدید کرد. این چهارمین سفر داخلی وی پس از شیوع کرونا در چین است.

در نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین که 8 فروردین/ حمل، 27 مارس برگزار شد، بر تسریع احیای تولید و نظم زندگی مردم تأکید شد. تحلیلگران بر این باورند که سفر شی جین چینگ به استان جه جیانگ که بخش اقتصاد خصوصی در آن بسیار فعال بوده است، نشانگر تسریع احیای تولید و نظم زندگی در چین می باشد.

شی جین پینگ در این سفر خود به ترتیب از بندر جوئو شان که از لحاظ ظرفیت جابجایی کالا 11 سال متوالی در مقام نخست در جهان قرار داشته، شهرک صنعتی قالبسازی قطعات خودرو بازدید کرد. بنا به گزارش، ظرفیت جابجایی کالا در بندر جوئو شان در ماه فوریه به بیش از 98 درصد مدت مشابه سال گذشته رسید. همچنین شرکت قالبسازی قطعات خودرو 80 درصد تولید خود را احیاء کرده است.

شی جین پینگ اعلام کرد که باید انتقال کالاهای وارداتی و صادراتی از طریق بنادر تضمین و ثبات زنجیره صنعتی جهانی حفظ شود. این سخنان وی مسؤولیت شناسی رهبر یک کشور بزرگ را نشان می دهد.

شی جین پینگ گفت: به دنبال شیوع کرونا، اصناف مختلف در سطوح و اندازه های مختلف تحت تأثیر قرار گرفت. با این حال، دولت مرکزی سیاستهایی برای کمک و پشتیبانی از شرکتهای متوسط و کوچک صادر و اجرا کرده است.

بنا به گزارشها شرکتهای متوسط و کوچک چین بیش از 50 درصد مالیات، بیش از 60 تولید ناخالص داخلی، بیش از 70 درصد نوآوری فنی و بیش از 80 درصد اشتغال به کار شهری را انجام داده اند. در شرایط شیوع کرونا در سراسر جهان، بسیاری شرکتهای چینی در حال تولید مواد و تجهیزات پزشکی برای جهان هستند.

سفر رییس جمهوری خلق چین به استان جه جیانگ نشان می دهد که وضعیت چین بهبود یافته و از سرگیری فعالیت اقتصادی کشور تسریع یافته است. این نه تنها مردم چین را به تلاش بیشتر برای پشت سر گذاشتن مشکلات تشویق کرده، بلکه به جهانیان در مورد تثبیت اقتصاد جهانی حس اعتماد بخشیده است. همانطور که ادی تاپیرو (Eddie Tapiero) اقتصاددان پانامایی در این باره گفت: «احیای رشد اقتصادی چین برای اقتصاد جهان نوید بسیار بزرگی است.»

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: