پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
عیدی "آرشیو ملی ایران" برای پژوهشگران؛
مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تشریح اولویت‌های مهم حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 پرداخت.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حامد ایرانشاهی درباره اولویت‌های حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 اظهار کرد: اصلی ترین محور در زمینه کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران است.

وی با اشاره به اینکه در سال 98 اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفت تا زمان ارائه خدمات آرشیوی از 60 روز در سال 96 به 10  الی 7 روز در پایان سال 98 کاهش یابد، افزود: انشاالله در سال 99 پژوهشگران می‌توانند در مدت یک روز دسترسی به اسناد مورد نیاز خود را پیدا کنند.

ایرانشاهی با اشاره به تحت شعاع قرار گرفتن زمان خدمات آرشیوی به دلیل شیوع بیماری کرونا در ماههای پایانی سال 98 عنوان کرد: اسناد نیز در قالب دو صورت در اختیار محققین قرار می‌گیرد، از جمله اسناد نفیس و نادر به صورت فایل دیجیتالی و دیگر اسناد به صورت فیزیکی در اتاق اسناد در اختیارشان قرار می‌گیرد.

مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی همچنین به مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس آرشیو ملی ایران در سال 1399 نیز اشاره کرد و گفت: آرشیو ملی ایران در سال 1349 تاسیس شده است و امسال نیز با توجه به زمان ماه رمضان که در اردیبهشت ماه است برگزاری این مراسم در صورت کنترل و بهبود شرایط کرونا ویروس به اوایل خردادماه موکول شده است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: