پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
پس از آنکه برت کروزیر فرمانده ناو هواپیمابر تئودور روزولت نیروی دریایی آمریکا به دلیل هشدار درباره شیوع کرونا در این ناو و حفاظت از سلامت ملوانان رسماً برکنار شد، تصاویر وداع این فرمانده با ناو روز شنبه 15 فروردین در شبکه های اجتماعی مورد توجه گسترده قرار گرفت.

برت کروزیر 11 فروردین در نامه ای به پنتاگون هشدار داده بود که شیوع کروناویروس در کشتی به دلیل آنکه خدمه در فضاهای بسته زندگی می کنند «شتاب گرفته است». وی همچنین خواهان تخلیه ناو از خدمه و قرنطینه ملوانان شده بود.

پنتاگون با این ادعا که برت کروزیر تصمیم نادرست گرفته است، از کار برکنار شد.

نامه برت کروزیر مورد توجه گسترده رسانه های آمریکا قرار گرفته است. روزنامه نیویورک تایمز با انتشار مقاله ای اعلام کرد: برت کروزیر با قربانی کردن زندگی و سابقه کاری خود در نیروی دریایی، آن نامه را به مقامات بالاتر ارسال کرد و تنها هدف وی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ناو بود. این روزنامه همچنین برت کرویر را افسری قابل احترام توصیف کرد که به منظور حفظ جان سربازان خود، آینده خود را قربانی کرد.

علاوه بر رسانه ها، شهروندان امریکایی بسیاری نیز در شبکه های اجتماعی حمایت خود را از برت کروزیر و ناراحتی و خشم خود را از اقدام دولت آمریکا به برکناری او ابراز کردند.

یک کاربر آمریکایی نوشت: رییس جمهوری که برای طفره رفتن از خدمت سربازی دروغی در حد داشتن میخچه در پایش گفته، فرماندهی را که جان ملوانانش را از بیماری مرگبار حفاظت می کند، برکنار کرده است. آنکه شایسته برکناریست، معلوم است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: