پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
یکسال از سیل فروردین ۹۸ لرستان گذشت و بهانه ای شد در این روزهای کرونایی به ستاد بازسازی مناطق سیل زده استان رفته و با مرد شماره یک بازسازی کشور گفت و گوی ویژه ای داشته باشیم


رضا خواجه ای در ابتدای سخنان خود اظهار داشت : سیل فروردین ماه سال گذشته یکهزار و ۹۶۸ روستا را در لرستان تحت تاثیر قرار داد و از یکسال پیش تاکنون که در خدمت مردم خونگرم این دیار هستیم بازسازی استان سرعت خوب و قابل ملاحظه ای داشت .

 وی افزود: متاسفانه شیوع ویروس منحوس کرونا تاثیر مستقیمی در روند سرعت بازسازی در مناطق سیل زده لرستان گذاشته و تعطیلی بازار و حمل و نقل و... تاثیرات بدی به دنبال داشته است .

رئیس ستاد هماهنگی و بازسازی لرستان ادامه داد : در ایام تعطیلات نوروز ، من و همکارانم در ستاد بودیم و با تمهیدات لازم امورات اداری و داخلی را انجام می دادیم تا برای یکروز هم ویروس کرونا چرخه بازسازی را متوقف نکند .

وی گفت : اعتقادم بر این است در طی این یکسال بازسازی ، در واقع مردم کار انجام دادند و ما نقش هدایت، حمایت و نظارت را بر عهده داشتیم.

رضا خواجه ای به اعتبارات تسهیلات ابلاغی دولت گریزی اجمالی زد و تصریح نمود : مرحله اول تسهیلات دولت ۸۰۰ میلیارد تومان بود که شامل ۷ هزار واحد روستایی، ۸ هزار واحد شهری احداثی، ۱۴ هزار واحد تعمیری و ۱۸ هزار واحد معیشتی بود .

 مرد شماره یک بازسازی کشور در ادامه افزود: آرماتوربندی و بتن فونداسیون بیش از ۱۲ هزار واحد اجرا شده و ۶۰۰ واحد در دست اجرا است ، در این زمان محدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ واحد اسکلت ، ۱۰ هزار واحد سقف زنی و دیوار چینی شده .

وی با اشاره به پایان یافتن کار ۷ هزار واحد تشریح کرد : تاکنون ۵۰ هزار واحد عقد قرارداد شده ، بیش از ۹۰ درصد تسهیلات و ۳۶۰ میلیارد تومان بلاعوض به مردم پرداختی داشته ایم و ۷۸ هزار تن سیمان رایگان توزیع و ۲۰ هزار واحد هم که تعمیری بود خیلی وقت می شود خاتمه یافته و پرونده های تعمیری خوشبختانه بسته شده است.

رئیس ستاد هماهنگی و بازسازی مناطق سیل زده لرستان خاطرنشان ساخت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت دیواره های ساحلی هزینه شده و بیش از ۱۴۰۰ واحد جابجا شده اند که این جابجایی در لفظ ساده است و مشکلات عظیم و خاص خودش را داشته و در مجموع می توان گفت  یک واحد شهری ۹۴ میلیون تومان  و یک واحد روستایی ۷۶ میلیون تومان وام و بلاعوض به آنها تعلق گرفته است . 

وی اذعان داشت : یکسال است که همکاران من برای ارزیابی و کار یکهزار و ۹۶۸ روستا در لرستان تلاش کرده اند فقط یک روستای ۹ خانوار  و ۲۷ خانوار دیگر که آمده و گفته اند ما نیز در این روستا سکونت داشته ایم و باید از مزایا و تسهیلات استفاده کنیم ما را خیلی اذیت کردند و از بین ۵ راهکاری که به آنها ارائه کرده ایم هیچ کدام را نمی پذیرند و اصرار دارند که آنها را به شهر انتقال دهیم در صورتی که قانون این اجازه را به ما نمی دهد و تا زمانی که این افراد خود نخواهند و یکی از این ۵ راهکار را انتخاب نکنند نه تنها ما بلکه هیچ ارگانی نیز نمی تواند به آنها کمک کند .

رضا خواجه ای در پایان اظهار امیدواری کرد که ان شاء الله با رفتن ویروس منحوس کرونا دوباره ستاد، کار بازسازی روستاهای استان لرستان را با سرعت و شتاب بیشتری ادامه دهد و خدمت به مردم را افتخار و غرور قلبی خود بیان داشت و دعای خیر مردم را طلبید .

خبرنگار  : مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: