پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
اولین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۹ بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

به گزارش گیتی آنلاین ، در این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت : در ماههای آخر سال ۹۸ با اپیدمی بیماری کرونا در جهان پیش بینی می شد که کشور ما هم درگیر شود ، قبل از اینکه راهبردی رسمی در کشور اعلام شود با راهبردی که مدیریت ارشد استان داشت جلسات متعددی در این راستا برگزار شد .

محمدرضا صفی خانی افزود: مهمترین این جلسات ۲ جلسه پدافند غیرعامل با محوریت پیش بینی شرایطی که ما بتوانیم با این بیماری مقابله کنیم و یک جلسه در فرماندهی سپاه استان در ارتباط با قرارگاه زیست محیطی و جلسه ی دیگری در دفتر دادستان مرکز استان و جلسه مهم بعدی در اداره کل اطلاعات با فعالین اقتصادی بود .

رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه وظیفه پشتیبانی و تدارکات بر عهده این سازمان گذاشته شد ، ادامه داد : تمام تلاش ما بر این شد که نیازهای دانشگاه علوم پزشکی به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا و سپس نیازهای عموم مردم چه در ارتباط با اقلام اساسی و مایحتاج عمومی و چه در ارتباط با بهداشت آنها برآورده شود .

وی خاطرنشان ساخت: ۲ واحد الکی فعال داشتیم و یک واحد دیگر که غیرفعال بود و در آن روزها احیاء کردیم ، از ۱۸ واحد الکل کشور سهم ما ۳ واحد بود در بهترین شرایط ۱۵ تا ۱۸ هزار لیتر در روز می توانستیم تولید داشته باشیم و این جوابگو نبود بنابراین ظرفیت استانی را مدیریت کردیم و از تمام واحدهای بهداشتی و دارویی استان خواستیم تا تغییر خط بدهند و کمک کنند تا این محصولات را تبدیل به ژل و موادضدعفونی کنیم و گروه های جهادی و سپاه نیز پای کار آمدند و کارگاه هایی را شکل دادند. 

 محمدرضا صفی خانی، اظهار داشت: وظیفه دیگری که برعهده سازمان صمت نهاده شد بحث تولید و تهیه ماسک بود ، ساماندهی ماسک مشکلاتی داشت کل تولید ماسک در کشور قبل از کرونا یک میلیون در روز بود که بعد از دو ماه به ۴ میلیون در روز رسید و این ظرفیتی نبود که مردم انتظار داشتند ، در تاریخ مشخصی که وظیفه اعلام شد بعد از یک هفته با ساماندهی که در واحدهای تولیدی ماسک در استان انجام شد و کمک سپاه و گروه های جهادی این ساماندهی منجر به این شد که مردم با اطمینان از ماسک هایی استفاده کنند که دارای کد بهداشتی معاونت غذا و دارو بود .

وی گفت : مهمترین بحث، فاصله گذاری اجتماعی بود که به بهترین شکل در استان انجام شد و با اینکه بازار شب عید تاثیر بسیاری در اقتصاد کشور و مردم داشت توانستیم با کمک فرمانداران، دادستان ، مدیر کل تعزیرات حکومتی ، نیروی انتظامی و رئیس اماکن و با محوریت رئیس اتاق اصناف، بازار را تعطیل کنیم .

مقام ارشد سازمان صمت استان لرستان افزود: در راستای فاصله گذاری اجتماعی ۷۱ هزار و ۵۱۱ بازرسی صورت گرفت که  ۸ هزار و ۵۵۸ تذکر و ۴ هزار و ۹۴۳ پلمپ ، ۲ هزار و ۸۰ تعهد اخذ شد .

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا ۲۶ واحد تولیدی صنفی و صنعتی با ظرفیت ۲۰۰ هزار عدد ماسک در روز ایجاد شد ، تصریح نمود: احیای یک واحد تولیدی در زمینه البسه بیمارستانی با ظرفیت تولید مناسب، راه اندازی یک واحد تولیدی دستکش یکبار مصرف پلاستیکی با ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ بسته در روز، افزایش ظرفیت ۲ واحد الکل در استان با ظرفیت روزانه ۱۵ هزار لیتر ، احیای یک واحد راکد در زمینه الکل با ظرفیت ۳ هزار لیتر در روز، ایجاد ۵ واحد تولید ژل های ضدعفونی کننده با ظرفیت ۸۰ هزار عدد در روز ، ایجاد ۱۵ واحد تولیدی محلول ضدعفونی کننده بر پایه الکل با ظرفیت ۳۰۰ هزار عدد در روز صورت گرفت.

 صفی خانی در ادامه گفت: ایجاد ۳ واحد تولیدی ضدعفونی کننده برپایه الکل برای مصارف سطوح با ظرفیت ۳۰ هزار عدد در روز، تغییر خط تولید و افزایش خطوط تولید در ۵ واحد تولیدی در زمینه مظروفات پلاستیکی جهت تامین مواد اولیه و بسته بندی واحدهای تولید کننده ژل و موادضدعفونی صورت گرفت. 

وی اذعان داشت : تامین ۱۰۰ تن پلی اتیلن سبک از محصولات شرکت پتروشیمی استان جهت تامین مواد اولیه واحدهای تولیدکننده مظروفات پلاستیکی انجام گرفت ، ۱۲۰ هزار لیتر آب ژاول توسط مباشرین وارد استان شد ، جذب ۲۰۰ هزار لیتر الکل از شرکت رازی خوزستان جهت تامین نیازهای واحد صنعتی علاوه بر ظرفیتی که وجود دارد ، پیگیری شد.

محمدرضا صفی خانی تشریح کرد : در راستای رسالت اجتماعی، واحدهای صنفی و تولیدی کمکهایی نقدی و غیر نقدی به ستاد کرونا داشتند ، ۱۰۰ میلیون تومان کمک نقدی توسط واحدهای صنعتی ،  ۲۰۰  هزار عدد ماسک، ۳۰ هزار عدد ژل ، ۲۵۰۰ عدد الکل یک لیتری، ۴ هزار عدد ماسک  N95. را از جمله کمکهای غیرنقدی بیان کرد .

وی در پایان گفت : ۲ میلیارد تومان توسط اتاق بازرگانی استان لرستان جهت خرید تجهیزات بیمارستانی و همچنین ۱۴۶ هزار ماسک هم توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت تحویل علوم پزشکی استان شد .

خبر : مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: