پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 1 مه در توییتر خود دو شبکه تلویزیونی ان بی سی و سی ان ان را عروسک چین و دشمن مردم آمریکا خواند. این «تازه ترین جنایت» رسانه های گروهی آمریکا بعد از آن است که ترامپ صدای آمریکا را به تبلیغ چین متهم کرد.

متن توییت روز جمعه ترامپ

گزارشهایی که مورد انتقاد ترامپ قرار گرفته، از این قرار است:

در ماه مارس سی ان ان گزارش داد، شیوع کروناویروس در ایتالیا شدت گرفته است. چین با اعزام متخصصان پزشکی و محموله های کمکی پزشکی به ایتالیا کمک می کند. سیاست «اول آمریکا»ی ترامپ روز به روز بی اثر می شود. به این ترتیب اروپا گزینه دیگری ندارد.

14 آوریل، خبرنگار سی ان ان در کاخ سفید در برنامه ای گفت: ترامپ همواره در جستجوی روشی برای تحریک توجه مردم است. چین، دولت اوباما، رسانه ها و سازمان بهداشت جهانی مقصرهای همیشگی ترامپ هستند. ترامپ از همه انتقاد می کند جز خودش.

29 آوریل، سی ان ان در گزارشی شکل مقابله چین و غرب را با کروناویروس مورد مقایسه قرار داد. در این گزارش گفته شد که چین در مقابله با همه گیری کروناویروس بهتر از کشورهای دیگر عمل کرده است؛ با وجود آنکه این کشورها زمان بیشتری برای هشدار و فرصت زیادی برای آمادگی داشتند.

صدای آمریکا نیز در گزارش خود تدابیر شهر وو هان در پیشگیری و مهار کروناویروس را یک روش موفق توصیف و آمار مبتلایان در چین را با همین آمار در آمریکا مقایسه کرد. کاخ سفید این اقدام صدای آمریکا را با این تعبیر که ماجراهای خوبی از امریکا تعریف نکرده و با استفاده از پول مالیات دهندگان آمریکایی به «دشمن آمریکا» کمک کرده، مورد حمله قرار داد.


یکم آوریل، عکسی در صدای آمریکا؛ تعداد فوتیها بیشتر از چین


کاخ سفید در شبکه اینترنتی خود صدای آمریکا را به تبلیغ چین متهم کرد

گزارشهای مثبت این رسانه ها درباره چین بیش از آن که تحسین باشد، وصف واقعیت است. مقایسه آمار و تدابیر دو کشور برای مقابله با کروناویروس و تفاوت و فاصله این مقایسه فشار زیادی به دولت ناکام ترامپ در مقابله با همه گیری وارد کرده که این مهمترین دلیل عصبانیت دولت ترامپ نسبت به این گزارشهاست.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: