پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
به پیشنهاد استانداران در همایش سراسری، صورت گرفت:
معاون وزیر کشور گفت: استانداران در نشست امروز پیشنهاد کردند از بودجه یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی که با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با کرونا و پیامدهای آن اختصاص یافته است، بخشی نیز به کاهش پیامدهای اجتماعی کرونا اختصاص یابد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «تقی رستم وندی» در پایان کمیسیون تخصصی اجتماعی همایش استانداران سراسر کشور که عصر امروز چهارشنبه به ریاست وی در تهران برگزار شد، گفت: استانداران حاضر در این نشست، ضمن بررسی آثار و پیامدهای منفی پدیده کرونا، فرصتهای حاصل در این عرصه را مورد توجه قرار دادند و ارزیابی واقع بینانه شرایط را مبتنی بر نگاه همزمان به آسیب ها و ظرفیت های ایجاد شده در شرایط جاری کشور دانستند.
معاون وزیر کشور، انسجام، همدلی، همبستگی و مشارکت عمومی که در کشور برای مقابله با بیماری کرونا بوجود آمده است را از جمله این فرصتها برشمرد و تاکید کرد: باید تلاش کنیم قدردان این فرصتها باشیم و آنها را تکمیل و تقویت کنیم.
وی گفت: استانداران شرکت کننده در این کمیسیون همچنین بر لزوم توجه به سلامت روان و کاهش اضطراب و افسردگی ناشی از بیماری کرونا در جامعه تاکید کردند و خواستار گسترش مشاوره و اقدامات مددکاری در این زمینه شدند.
رستم وندی افزود: توجه به اقشار آسیب پذیر همچون زنان سرپرست خانوار، کودکان و سالمندان از دیگر محورهای مورد تاکید استانداران در این نشست بود.
رییس سازمان امور اجتماعی کشور همچنین لزوم ایجاد تعادل میان کار و فراغت را در شرایط متأثر از کرونا در جامعه یادآور شد و اظهارداشت: به دلیل بروز پدیده کرونا، روند عادی زندگی خانوده ها دچار تغییر شده و با توجه به عدم فعالیت و یا محدودیت فعالیت های مراکز فرهنگی و ورزشی، باید تلاش کنیم راهکارهای جایگزین بویژه در زمینه تامین اوقات فراغت قشر جوان و نوجوان کشور بیابیم.
وی افزود: در نشست امروز کمیسیون همچنین، مقرر شد استانداران به آسیبهای ناشی از کرونا بیشتر توجه کنند و هر استان روی یک یا دو آسیب عمده در همان استان متمرکز شود.
رستم وندی همچنین از توجه کمیسیون اجتماعی همایش استانداران به موضوع «محله محوری» به عنوان الگویی مناسب برای مداخلات اجتماعی و تسهیل فعالیت خیرین و تشکلهای مردم نهاد خبر داد و گفت: پیش بینی آمادگی های لازم برای تحقق «محله محوری» از دیگر موضوع های مورد بررسی در نشست امروز کمیسیون بود که فردا به نشست استانداران ارائه خواهد شد.
معاون وزیر کشور گفت: استانداران در نشست امروز پیشنهاد کردند از بودجه یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی که با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با کرونا و پیامدهای آن اختصاص یافته است، بخشی نیز به کاهش پیامدهای اجتماعی کرونا اختصاص یابد.
همایش دو روزه استانداران سراسر کشور عصر امروز با فعالیت چهار کمیسیون تخصصی اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی در وزارت کشور در تهران آغاز شد و فردا با سخنان دکتر «عبدالرضا رحمانی فضلی» در جمع استانداران سراسر کشور پایان خواهد یافت.
انتهای پیام/
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: