پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸
نوزدهم اردیبهشت ماه، نوزدهمین سالگرد شهادت سردار شهید مصطفی میررضایی، سردار مردمدار، محبوب قلوب رزمندگان، متواضع، مظهر آمیختگی دانش روز و دانش نظامی و اسوه جهاد در خطوط مقدم و فاتح دفاع مقدس، از فرماندهان شجاع و رشید لرستان، جنوب و غرب کشور را گرامی می داریم

این سردار عزیز در سال 1343 در خانواده‌ای عشایرنشین و مذهبی دیده به جهان گشود.
وی پس از طفولیت در خانه‌ی عموی بزرگوارش در روستای کوگان دوران ابتدایی را سپری کرده و پس از آن دوران راهنمایی را در مدرسه‌ی روستای ماسور در خانه‌ی اقوام پشت سر گذاشته و دوران دبیرستان را تا سال سوم سپری کرده و در سال 1363 با شدت گرفتن جنگ تحمیلی عراق وارد سپاه پاسداران شده و دوره‌ی نظامی را در پادگان شهید غیور اصلی اهواز سپری کردند.

 پس از تقسیم نیرو وارد تیپ 57 ابوالفضل (ع) شد و در گردان ابوذر به عنوان معاون دسته رزمی مشغول به خدمت شد، پس از چندی به فرماندهی دسته رسید و بعد از مدتی به معاون گروهان دوم ارتقا یافت. در سال 1364 پس از عملیات والفجر9 در منطقه‌ی سلیمانیه عراق به فرماندهی گروهان منصوب شد. 

در عملیات حاج عمران از ناحیه‌ی صورت مجروح شد که چشم وی تا هنگام شهادت سوزش و آبریزش داشت. در عملیات دیگر بر اثر موج انفجار شنوایی گوش راست خود را کاملاً از دست داد. پس از آن به پیشنهاد فرماندهان به جانشینی گردان فاتح أنبیاء منصوب شد. پس از عملیات کربلای 5 به فرماندهی گردان أنبیاء ارتقا یافت و تا آخر جنگ در فرماندهی همان گردان ادامه‌ی خدمت داد. 

وی در سال 1368 در هنگام ماموریت تصادف نمود و پای ایشان شکست که پس از عمل جراحی و معالجه‌ی او حدود 2 سانتیمتر پای او کوتاه شد. در سال 1368 که تیپ 57 به لشگر گسترش یافت به قائم مقامی تیپ دوم منصوب شد و بعد از مدتی که مجدداً لشگر به تیپ مستقل تبدیل شد به فرماندهی عملیات تیپ 57 ابوالفضل منصوب گردید. 
دوره‌ی دافوس را در تهران سپری کرد و پس از پایان دوره در سمت قبلی مشغول به خدمت شد. 
دوره‌های نظامی که در استان برگزار می‌شد ایشان به عنوان مربی تدریس می‌کرد که به عنوان بهترین مربی لوح تقدیر از فرماندهی کل سپاه دریافت نمود. در منطقه‌ی عملیاتی بانه در سال 1373 بر اثر انفجار مین از ناحیه‌ی سینه و پا مجروح گردید. پس از آن که سردار حاج روح الله نوری به فرماندهی قرارگاه شهید شهرام فر استان کردستان منصوب شدند با شناختی که از سردار میررضایی داشتند از نیروی زمینی درخواست وی را نمود. ایشان را به عنوان فرمانده‌ی عملیات قرارگاه شهید شهرام فر منصوب کرد. پس از تحقیق از نیروی زمینی وی را به عنوان معاون هماهنگ کننده‌ی قرارگاه شهید شهرام فر منصوب نمودند و درجه‌ی سرداری را دریافت کردند.

شهید مصطفی میررضایی در سال 1362 ازدواج کرد؛ وی دارای چهار فرزند؛ 2 پسر و 2 دختر می‌باشد و در مسئولیتهایی که داشتند به عنوان بهترین فرمانده؛ با اخلاق نیک شناخته شده بود، در تمام دوران زندگی در بین اقوام بهترین اخلاق را داشت و با گذشت‌ترین فرد فامیل بود. وی در تاریخ 1380/2/19 هنگامی که به طرف محل کار خود می‌رفت در جاده‌ی همدان- سنندج [به دوستان شهیدش پیوست] و جان به جان آفرین تسلیم کرد و برای همیشه دوستان و بستگان را عزادار خویش نمود.

 (پیکر مطهرش در خرم آباد تشییع و در گلزار شهدای ماسور به خاک سپرده شد.)

خبر: حجت الاسلام روح الله دریکوند محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم

انتشار : مریم نظری  
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: