پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۳۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۹
گزارش تکمیلی زلزله بامداد جمعه تهران
گزارش‌ها تا این لحظه از زلزله تهران-دماوند ۳۸ پس لرزه و ۳۴ مصدوم که یک مرد ۶۰ ساله در اثر مصدومیت ناشی از فرار فوت کرد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، مرکز اورژانس تهران در گزارشی وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری با عمق ۷ کیلومتری را در استان تهران - شهرستان دماوند - گیلاوند اعلام و خاطرنشان کرد تا ساعت ۲ بامداد ۶ مصدوم ترومایی ناشی از فرار استان مازندران- شهرستان آمل وحجود داشته که در این گزارش به میزان آسیب و مصدومیت اشاره نشده است، همچنین در روستاهای بایجان، صقرچی،گزنک و لاسم بدون صدمات جانی و خسارات مالی گزارش شده است.

زلزله تهران ۶ مصدوم ناشی از فرار+۱ فوتی

در گزارش بعدی اورژانس وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری، عمق: ۷ کیلومتری با ۱ مورد پیش‌لرزه و ۲ پس لرزه در استان تهران - شهرستان دماوند - گیلاوند 6 مصدوم ترومایی ناشی از فرار و یک فوتی که مرد ۶۰ ساله هد تروما  در حین فرار رخ داده است.
در این گزارش استان مازندران- شهرستان آمل  روستا های بایجان، صقرچی،گزنک و لاسم بدون صدمات جانی و خسارات مالی اعلام شد.


آماده باش تمامی پایگاههای اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی ساوه

بنا بر گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ساوه احمد علی امینی بیان داشت: تمامی پایگاههای اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای شهرستانهای ساوه و زرندیه بصورت آماده باش کامل در آمدند.

وی گفت: دقایقی پیش بنا گزارشی از مرکز EOC سازمان اورژانس کشور در مورد زمین لرزه به بزرگی ۵.۱ ریشتر در استانهای معین شهرستان ساوه زرندیه به تمامی مراکز اورژانس کشور مخابره گردید.

امینی اظهار کرد: واحد EOC مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ساوه  با توان نیروهای ستادی و عملیاتی مستقر در مرکز اورژانس ۱۱۵ ساوه آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان احتمالی این زمین لرزه هستند.

دستور وزیر کشور به استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران برای امدادرسانی به زلزله زدگان احتمالی استان تهران

به دنبال وقوع زلزله در استان تهران وزیر کشور در دستوری به استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران از آنها خواست با سرعت نسبت به ارسال تیمهای مجهز امدادی به منطقه اقدام نمایند.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این دستور خواستار امدادرسانی سریع و بهینه به آسیب دیدگاه احتمالی، با رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی و مراقبتی درباره بیماری ویروس کرونا در منطقه دماوند تهران شد. وی همچنین ارزیابی از خسارات و اقدام به موقع جهت حل مسکلات مردم را از موارد ضروری در امدادرسانی مورد تاکید قرار داد.

دستور وزیر ورزش و جوانان برای باز بودن اماکن و مجموعه‌های ورزشی به روی هموطنان تهرانی

بنا به دستور وزير ورزش و جوانان درب اماكن و مجموعه‌هاي ورزشي وابسته به وزارت ورزش از جمله آزادي، انقلاب، شيرودي، كشوري، تختي، شهيد حيدرنيا و ديگر استاديوم‌هاي شهر، به روي هموطناني كه ترجيح مي‌دهند شب را خارج از منزل خود سپري كنند، باز است.

همچنین شهرداری تهران هم از باز بودن اماکن امن خبر داد.

خطری تهران را تهدید نمی کند/ پس لرزه ها رو به کاهش است

 رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: تا این لحظه مشکل خاصی به جز نگرانی مردم نداشته ایم. خسارت جانی نداشته ایم و خسارت مالی نیز گزارش نشده است. حدود ۷ پس لرزه ثبت شده است. مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند. روال پس لرزه ها نشان می دهد که خطری تهران را تهدید نمی کند.

جزئیات گزارش زلزله تهران تا ساعت ۲:۵۰

وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در عمق ۷ کیلومتری با ۱ مورد پیش لرزه و ۱۰ مورد پس لرزه که از این  ۱۰ مورد بززرگترین ۳۰۹ ریشتر در ساعت ۲:۱۹  در محل وقوع استان تهران - شهرستان دماوند - گیلاوند که مصدومین و فوتی 6 مصدوم ترومایی ناشی از فرار و فوتی ۱ نفر که مرد ۶۰ ساله هد تروما در حین فرار جان خود را از دست داد.
در مجموع در استان تهران - شهر تهران ۵ مصدم ناشی از فرار و در 
استان مازندران- شهرستان آمل روستا های بایجان، صقرچی، گزنک، زیار و لاسم بدون صدمات جانی و خسارات مالی گزارش شد.
همچنین در استان قزوین- شهرستان الموت بدون صدمات جانی و خسارات مالی گزارش شد.
در استان البرز - شهرستان کرج مصدومیت ۲ نفر  ناشی از فرار گزارش شد.جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران در ارتباط تلفنی با شبکه خبر مردم را به آرامش دعوت کرد 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گفت: تاکنون تخریبی ناشی از زلزله گزارش نشده است. در هنگام وقوع زلزله خانواده را به آرامش دعوت کنید.

سخنگوی آتش نشانی توصیه کرد: نقاط ایمن منزل خود را بشناسید و سریعا در محل ایمن قرار بگیرید. مردم فقط اخبار را از رسانه ملی دریافت کنند.

ريزش كوه در جاده هراز

مدير مركز كنترل عمليات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: كانون زلزله روستاى زيارت بود كه تيم هاى ارزياب در محل حاضر شدند. زلزله باعث ريزش كوه در جاده هراز شد.

ترک خوردگی دیوار برخی ساختمان ها در گیلاوند

رییس اورژانس کشور اعلام کرد: درپی زلزله ۵.۱ ریشتری بامداد امروز در تهران بیمارستان ها در تهران ازجمله بیمارستان های فیروزگر، حضرت رسول، امام خمینی، شهدای تجریش و ... را به حالت آماده باش درآوردیم.

وی افزود: همچنین تمامی پایگاه های اورژانس تهران نیر در آماده باش هستند و تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شده اند. اما تاکنون گزارشی مبنی بر مصدومیت شهروندان نداشتیم.
رییس اورژانس کشور ادامه داد: تنها در محدوده گیلاوند در دماوند برخی از واحدها و ساختمان ها دچار ترک خوردگی در دیوار شده اند.

آماده باش امدادگران هلال احمر در استان‌های معین 

سجادی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: علاوه بر آماده باش در مرکز عملیات سازمان امداد و نجات و استان تهران، به تیم‌های عملیاتی در استان‌های معین هم آماده باش داده شده است، مردم آرامش خود را حفظ کنند.

امیر سرلشکر موسوی به فرماندهان نیروهای ارتش دستور  آمادگی برای کمک داد

در پی زلزله اخیر استان تهران و برخی استانهای همجوار، فرمانده کل ارتش به فرماندهان نیروهای ارتش، دستور داد آمادگی کامل برای کمک به ستاد بحران داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، به دنبال وقوع زلزله در تهران و استان های همجوار، خطاب به فرماندهان تاکید کرد:   پیش بینی های لازم را بعمل آورید، وضعیت یگانها را ارزیابی کنید، بیمارستانها و آتش نشانی هاو سایر مراکز و امکانات مرتبط آمادگی کمک رسانی به ستاد بحران راداشته باشند.

زلزله تهران ۱۵ پس لرزه و ۱۵ مصدوم   تا ساعت ۳:۲۰ دقیقه

وقوع زمین لرزه به بزرگی ۵.۱ در عمق ۷ کیلومتری زمین ریشتری با ۱ پیش لرزه و ۱۵ پس لرزه که بزرگترین مورد آن به بزرگی ۳.۹ ریشتر در ساعت ۲:۱۹ دقیقه رخ داد.
کل مصدومین و فوتی ۱۵ نفر استان تهران ۱۳ نفر و استان البرز ۲ نفر مصدوم داشت.
شهرستان دماوند – گیلاوند با ۷ مصدوم و فوتی که ۲ نفر توسط تیم اورژانس به مراکز درمانی اعزام و ۴ نفر در محل حادثه درمان شدند و ۱ نفر مرد ۶۰ سال هنگام فرار و ضربه به سر فوت شد.
شهرستان تهران ۶ نفر مصدوم شدند که ۲ نفر توسط اورژانس تهران به مراکز درمانی اعزام و ۴ نفر در محل درمان شدند.
شهرستان کرج ۲ نفر مصدوم شدند که یک نفر توسط اورژانس البرز به مراکز درمانی اعزام شد و ۱ مصدوم در محل درمان شد.
کلیه مصدومین و فوتی ناشی از ترس و فرار می باشند.
ریزش کوه در محور تهران – لواسانات محدوده کمرخانی، شهرستان آمل استان مازندران بدون صدمات جانی و خسارات مالی گزارش شد.

وضعیت تهران تا ۱۲ ساعت آینده نارجی و آماده باش است

مدیرکل روابط عمومی هلال احمر اعلام کرد: تا ۱۲ ساعت آینده وضعیت نارنجی یا آماده باش برای استان تهران و وضعیت زرد برای استان های اطراف تهران در ⁧هلال احمر⁩ برقرار است.

مصدومین تا ساعت ۳:۴۰ دقیقه به ۱۷ نفر رسید


پس لرزه ها هم به ۱۷ مورد رسید که همچنان بزرگی ۳.۹ در مقیاس ریشتر  بزرگترین مورد پس لرزه تا ساعت ۲:۱۹ دقیقه بامداد جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه است.

کل مصدومین و فوتی  ۱۷ نفر شامل: استان تهران: ۱۵ مصدوم– استان البرز : ۲ نفر مصدوم
شهرستان دماوند – گیلاوند: ۷ نفر مصدوم ( اعزامی به مراکز درمانی: ۲ نفر – درمان درمحل: ۴ نفر فوتی : ۱ (مرد ۶۰ ساله)
شهرستان دماوند – آبعلی: ۱ نفر مصدوم ( درمان در محل: ۱ نفر)
شهرستان شمیرانات – لواسانات: ۱ نفر (اعزامی: ۱ نفر )
شهرستان تهران : ۶ نفر مصدوم ( اعزامی: ۲ نفر – درمان در محل: ۴ نفر )
شهرستان کرج: ۲ نفر مصدوم ( اعزامی: ۱ نفر – درمان در محل: ۱ نفر )
کلیه مصدومین و فوتی ناشی از ترس و فرار می باشند.
ریزش کوه در محور تهران – لواسانات (محدوده کمرخانی) 
شهرستان آمل استان مازندران بدون صدمات جانی و خسارات مالی

افزايش تعداد مصدومان زلزله به ٢٣ نفر در استان تهران و البرز / استان مازندران تا كنون بدون صدمات جانى و خسارات مالى 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: در شهرستان دماوند ٧ نفر (گيلاوند ٦ نفر و آبعلى يك نفر) به دليل فرار حين زلزله دچار مصدوميت شدند.

وی افزود: متأسفانه يك نفر آقاى ٦٠ ساله در رودهن حين فرار دچار ضربه به سر شد و جان خود را از دست داد.

سخنگوی اورژانس خاطر نشان کرد: در شهرستان تهران ١٢ نفر، شميرانات يك نفر و در استان البرز ٢ نفر به دلیل فرار ناشی از ترس زلزله مصدوم شدند.

 زلزله تهران یک کشته و ۳۳ مصدوم بر جای گذاشت

اسماعیل نجار؛ رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: بر اثر وقوع زلزله بامداد جمعه در منطقه دماوند و تهران و حاشیه برخی از شهرهای در مسیر گسل این زلزله، یک پیرمرد ۶۰ ساله بر اثر فرار از منزل و آسیب دیدن سر وی، جان خود را از دست داد و ۳۳ نفر نیز مصدوم و روانه بیمارستان شدند.
ویرافزود: از این تعداد به اضافه فرد جانباخته در مجموع ۱۹ نفر مربوط به منطقه دماوند و ۱۵ نفر نیز مربوط به تهران هستند.

نجار گبت: براساس آخرین آمار و اطلاعات موجود از تعداد ۱۵ نفر تهران تاکنون ١١ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ٤ نفر مابقی هم اکنون در بیمارستان تحت درمان هستند.

تعداد پس لرزه‌ها تا ساعت ۱۴ به ۳۸ مورد رسید.
گزارش در حال به روز رسانی است...
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: