پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد 7 مه در مقاله خود افشا کرد، سند سری 15 صفحه ای گروه پنج چشم که 2 مه در روزنامه دیلی تلگراف آن کشور درباره احتمال این که منشا ویروس کرونا آزمایشگاه ووهان است، مبتنی بر مونتاژ گزارش های رسانه ای گذشته است.

دولت و دستگاه اطلاعاتی استرالیا تردید داشته اند که به اصطلاح سند سری را یک کارمند سفارت آمریکا در استرالیا عمدا در اختیار رسانه ها قرار داده است.

این در حالیست که رسانه های بیشتری تغذیه اطلاعات رسانه ها از سوی دیپلمات های آمریکایی مقیم استرالیا به منظور حمله به چین را فاش کردند. شرکت پخش رسانه ای شمال آلمان در گزارشی در روز 7 مه نوشت، اداره اطلاعات فدرال آلمان درباره این سند از ادارات اطلاعاتی اعضای گروه پنج چشم استعلام کرده است اما آن ها جواب دادند خبری درباره این سند سری ندارند.

چرا دیپلمات های آمریکایی دروغ گفتند؟ چون اصلا مدرکی دال بر نشان دادن این که منشا ویروس کرونا آزمایشگاه ووهان است، در دست ندارند و ناچار، به دورغ پردازی و مشمول کردن متحدان خود در آن پرداختند اما این خارج از تصور آن ها بود که متحدان خیلی با آن ها همکار نکنند.

دروغ پردازی آمریکا نیز در زمینه امدادرسانی عکس آن است. یکی از دیپلمات های ارشد آمریکا ششم مه اعلام کرد واشنگتن 130 میلیون دلار دیگر به کشورها در امور بهداشتی و امدادرسانی و پنهاهنگان عرضه می کند و آمریکا به عرضه 900 میلیون دلار تعهد داده است. در واقع آمریکا تنها ادعای تعهد به کمک کرده است اما چین خیلی قبل تر تایید کرده است که هیچ سند مالی که آمریکا متعهد به کمک به چین شده است، از واشنگتن دریافت نکرده و سفیر فلسطین در فرانسه نیز ادعای مشابهی داشته است. وزارت خارجه ایران نیز به روشنی گفته است، روی کمک آمریکا حساب نمی کند و کمک شفاهی را نمی پذیرد.

اطلاعات جعلی، داده های جعلی و کمک های جعلی... این حیله ها و بازی های زشت برخی سیاستبازان آمریکا اتفاقا نگرانی های عمیق آن ها را لو داده است. اکنون جهان این سوال را دارد: چرا ایالت فلوریدای آمریکا 4 مه به طور ناگهانی همه گزارش ها مربوط به وضعیت شیوع کرونا در آن ایالت را حذف کرده است؟ چرا آزمایشگاه بیولوژیک فورت دیتریک آمریکا در ماه ژوییه سال گذشته به طور ناگهانی برخی تحقیقات را متوقف کرد؟ آزمایشگاه های بیولوژیک آمریکا که در کشورهایی مانند اوکراین و قزاقستان پراکنده هستند، در واقع چه تحقیقاتی در پیش می گیرند؟ پاسخ این سوال را تنها در قصه گویی های سیاستبازان آمریکا می توان پیدا کرد.

با توجه به خسارت جانی 77 هزار نفر ناشی از کرونا در آمریکا، وقت آن است که سیاستبازان آمریکا اعتیاد به دروغگویی را کنار بگذارند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: