پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
عکس هایی همواره روی میز کار شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین وجود دارد که یکی از آن ها صحنه ای از قدم زدن شی جین پینگ در پارک است که دست در دست مادر خود دارد. شی جین پینگ در تمام عمرش از آموزه های مادر استفاده کرده است.

شی جین پینگ همیشه رویدادهای زمان زندگی با مادرش را به یاد می آورد، هنگامی که پنج یا شش ساله بود، مادرش در مدرسه مرکزی حزب کار می کرد. در راه خانه به محل کار کتابفروشی شین هوا واقع بود. «من از روی تنبلی دوست نداشتم پیاده راه بروم. مادرم من را کول کرد، به کتابفروشی رفت و کتاب نقاشی شده داستان یوئه فی قهرمان باستانی ملی را خرید.» پس از خرید کتاب، مادر برای شی جین پینگ داستان مادر یوئه فی را خواند که در آن عبارت «وفاداری و خدمت به کشور» بر پشت بدن یوئه فی خالکوبی شده بود. از آن به بعد، عبارت «وفاداری و خدمت به کشور» همیشه در دل شی جین پینگ نقش بست و به هدف همیشگی در سراسر عمرش بدل شد.

شی جین پینگ گفته بود«به عنوان والدین باید اخلاق خوش را از کودکی به بچه ها منتقل کنیم تا به شکل گیری روحیه خوب و رشد سالم آن ها کمک کنیم تا پس از رسیدن به بلوغ به افرادی مفید برای کشور و مردم تبدیل شوند.»

خانواده شی، در صرفه جویی و نظم زندگی سختگیر بود. مادرش چی شین که خود الگویی در سبک زندگی خانواده اش ایجاد کرده بود، بر کل جریان رشد فرزندان تاثیر گذاشته است. چی شین سال ها عادت زندگی ساده را حفظ کرده است، او نه به علت این که همسر شی جونگ شون باشد، اما روش تربیتی ویژه ای داشت. فرزندانش را به مدرسه فرستاد و پرستار بچه استخدام نکرد، با استفاده از موقعیت همسرش شغل خود را عوض نکرد، به عنوان همسر معاون نخست وزیر تنها یک بار در فعالیت های خارجی شرکت کرد.

شی جین پینگ به خانواده و محبت به اهالی خانه بسیار اهمیت می دهد، اما او به عنوان شخصیتی در کادر رهبری معمولا در روزهای تعطیلات نمی تواند در خانه و کنار مادرش باشد.

در روزهای عید بهار سال 2001 میلادی، چی شین مادر شی جین پینگ با پسرش تلفنی گفت و گو کرد. از آن جا که شی جین پینگ در آن زمان استاندار فوجیان بود، در عید بهار نتوانست به پکن بازگردد و در کنار والدینش باشد.

مادر او در این گفت و گوی تلفنی به شی جین پینگ گفت: «وظایفت را به خوبی انجام بده که این بزرگ ترین اطاعت از پدر و مادر است. این مسوولیت شناسی شما برای خانواده، امری شخصی است»

عکس گروهی اعضای خانواده شی جین پینگ در سال 1959

گفته های مادر شی جین پینگ نشانگر پشتیبانی کامل و مهم مادر از کارهای شی جین پینگ است. مادر او کاملا وظایف و مسوولیت پسرش را درک می کند.

خانه کوچک ترین کشور است؛ هر کشور دارای هزاران خانواده است. خانواده با کشور ارتباط نزدیک دارد. اهمیت به خانواده، آداب و رسوم خانواده و مقررات خانواده، سنت و پایه خانه شی جین پینگ است.

شی جین پینگ خدمت به مردم را همت اولیه خود می داند و می گوید:«نظریه حکمرانی من به طور خلاصه، خدمت به مردم و مسوولیت پذیریست.» سال هاست که وی بر همت اولیه خود که همانند عشق به والدینش است، به مردم عشق می ورزد و بر این امر پایبند است.

درستکاری و پاکی در امور اداری، قدرتی نامحسوس است و بهترین هدیه برای اعضای خانواده به شمار می رود. چی شین با هر قدمی که شی جین پینگ برداشته، او را به موقع تشویق کرده و یا خطایش را گوشزد کرده است، او یک بار به فرزندانش گفت، امور کوچک نباید در کارهای اداری تاثیر بگذارد. اما شی جون شون پدر شی جین پینگ با جدیت اظهار داشت، امور بزرگ هم نباید در کارها تاثیر بگذارد!

هنگامی که شی جین پینگ به استانداری فوجیان رسید، چی شین اغلب طبق مقررات خانواده به وی نامه می نوشت و به وی هشدار می داد: هوا در ارتفاعات بسیار سرد است، پس باید بیشتر حواست باشد.

پس از رسیدن شی جین پینگ به مقام بالاتر، چی شین مخصوصا جلسه خانوادگی تشکیل داد و از فرزندان دیگر خود خواست تا در زمینه های مربوط به کار شی جین پینگ به فعالیت بازرگانی نپردازند.

سال 1975، عکس گروهی شی جونگ شون و چی شین و فرزندانش در عکاسی پرچم سرخ شهر لوئویانگ.

" انجام درست کارها و آموزش خوب، همه امور به طور مناسب پیش می رود." چی شین صحبت های همسرش را به عنوان اصل زندگی خود می شناسد.

حتی در برابر دشواری و سختی ها، چی شین و فرزندانش ناامید نشدند. او با قدرت و عشق یک مادر، از اعضای خانواده اش مراقبت کرد. تحت چنین استقامتی، تمام اعضای خانواده با اعتقاد قوی و محکم و با خوش بینی، مشترکا با فراز و نشیب های سرنوشت خود و با سختی های زندگی مقابله کرده اند.

تجربیات تلاش های والدین که استقامت در زمان پیروزی و صبوری در زمان ناکامی است، عمیقا بر شی جین پینگ تاثیر گذاشته است.

سال هاست که شی جین پینگ در هر مقامی که رسیده، گفته ها و آموزه های مادرش را در ذهن خود حفظ کرده و به پیگیری آرزوی اولیه اش ادامه می دهد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: