پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
رضا رحمانی وزیر صمت در یک بازی نمایشی به خودروسازان اعلام کرد که قیمت خودروها را کاهش دهند، درحالیکه ایشان در جریان قیمت جدید پراید 48 میلیون تومانی قرار دارد.
به گزارش تحریریه، رضا رحمانی در یک بازی نمایشی به خودروسازان دستور دارد تا جلوی افزایش قیمت خودرو را بگیرند.

افزایش قیمت خودروهای داخلی در بازار به دلیل عدم عرضه دو خودروساز اصلی داخلی است و ربطی به دشمن های فرضی مانند دلالان ندارد.

رضا رحمانی وزیر صمت اطلاع دارد که قیمت جدید پراید 48 میلیون تومان است و به زودی رسمی می شود، اما ترجیح می دهد به جای اعلام صریح واقعیت به نامه نگاری های نمایشی مشغول باشد.

ایران خودرو و سایپا در دوره رضا رحمانی به سیاست دوگانه اعلام مواضع خوب و عملکرد بد مشغول هستند و از تحویل خودرو به بازار خودداری می کنند.

ایران خودرو و سایپا در 3 ماه اخیر به پیش فروش خودروهایی که با قیمت روز تحویل مشتری می شود اکتفا کرده و فروش فوری نداشته اند.

با تثبیت قیمت ها در عددهای مدنظر خودروسازان، عملا پیش فروش های اخیر هم با قیمت های جدید تحویل می شود و مردم سودی از این بازی نمی برند.

وزارت صمت در دوره رحمانی، به جای تغییر مدیریت خودروسازان ناکارآمد و ادامه سپردن مدیریت آنها به جریان های سیاسی، در کنار عدم رقابتی کردن بازار با آزادسازی واردات، باعث هرج و مرج بی سابقه در بازار خودرو شده است.

در پایان سال 99 ماشین زیر 100 میلیون تومانی وجود نخواهد داشت و مصرف کننده ایرانی باید برای سالهای سال با خودروهای 30 سال پیش و قیمت های 10 سال بعد سر کند.

عدم وجود نظام تامین مالی با بهره های منطقی مانند سایر کشورها برای خرید خودرو و افزایش کند دستمزدها؛ در سال 1399 به میزان 15 درصد؛ رفاه مردم در مساله خودرو را باید از دست رفته دانست.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: