پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
خجسته:
کشور از دو ویروس کرونا و سوء مدیریت اقتصادی و معیشتی رنج می برد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین ، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طی نطقی گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و هزینه های مترتب بر مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه کرد.
متن کامل سخنرانی خجسته بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین روزه دار، در این ایام لیالی قدر خدمت ملت شریف ایران به خصوص مردم شریف حوزه های انتخابیه همدان، فامنین، قهاوند و مریانج و جورقان و همچنین نمایندگان تلاشگر ملت،  خدمت شما عرض سلام و خدا قوت دارم.
سلام درود ویژه خودم را نثار مجاهدان و شهدای عزیز مدافع سلامت که در بحران شیوع ویروس کرونا جان خود را برای حفاظت از سلامت مردم و مداوای بیماران در طبق اخلاص نهادند.
به طور قطع یقیین می توان گفت امروز کشور ما درگیر دو نوع ویروس است   1)  ویروس کرونا   2 )  ویروس سوء مدیریت اقتصاد و معیشتی
در این میان ویروس سوء مدیریت اقتصادی و اهمال در نظارت بر بازار، با تورم لجام گسیخته آنچنان معیشت را بر مردمان کشورمان تنگ کرده که تبعات ویروس کرونا در قبال آن ناچیز است.
متاسفانه منطق این بیماری اقتصادی، مانند آن ویروس منحوس بخش های  ضعیف جامعه را نشانه گرفته و هیچ مدیریتی هم نه شیوع آن را کنترل کرده و نه تمایلی به مهارآن دارد .
اکنون شاهدیم در عرض چند ماه تمامی اقلام و مایحتاج مردم،  افزایش قیمتی بین 30 تا 100 درصدی را تجربه کرده و هیچ نظارتی هم بر این گرانی ها دیده نمی شود و دُلاری با اعتراض فریاد می زدیم ده هزار تومان شده امروز به مرز هفده هزار تومان رسیده و تمام این موضوعات فقط در حدود پنج  ماه اخیر اتفاق افتاده! به کجا میرویم ؟
مگر می شود چشمان را ببندیم و نبینیم ؟ هر بار فریاد زدیم هزاران مصلحت را پیش کشیدند . 
با عرض تبریک به تمامی منتخبین مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ، بخش بعدی سخنانم توصیه ای نه در کسوت یک نماینده بلکه از جایگاه یک جانباز و آزاده فدایی رهبری وانقلاب اسلامی به شما عزیزان است.
 سروران گرامی راه نجات کشور، همانطور که در فرامین رهبری نیز بارها ذکرشده، به کارگیری مدیریت جهادی، مبارزه با فساد، تقویت نظارت و شفاف سازی تمامی شئون کشور است و قدرت مجلس و در راس امور بودن آن با نظارت است اگر چه هزینه دارد که قطعاً آن موقع نه سه هزار میلیاردی گم می شود نه چهارو نیم میلیارد دلاری.
اینجانب طی 8 سال حضور در خانه ملت با لبیک به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری تلاش کردم تا ضمن انجام وظیفه تقنینی، با بیماری خانه بر انداز مفاسد اقتصادی و اداری،قاچاق کالا و ارز، اشرافی گری، اختلاس، رانت خواری ،آقازادگی و ویژه خواری از جایگاه نظارتی برخورد و در کمیسیون اصل نود و فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، شناسایی گلوگاه های فساد را در دستور کار خود قرار دهم.
اما در این میان تلاش های اینجانب و دیگر همکارانم در خانه ملت در مسیر مبارزه با فساد بر مذاق بسیاری از آقایان خوش نیامد و از آنجا که سران مفاسد اقتصادی و غارتگران بیت المال، وعده های تطمیع و تهدید های خود را نا کارآمد دیدند با دست به دامان رقبای سیاسی و انحصارطلبان شدند و با استفاده از ابزار های غیر اخلاقی و ایراد تهمت و افتراء، و نشر اکاذیب خواستند که مانع از ادامه مسیر این مبارزه گردند و به یاری پروردگار متعال توفیقی حاصل نکردند و بنده هم هیچ گاه از ادای تکلیفم به خون پاک شهدا و عمل به وظایف نمایندگی ام، لحظه ای درنگ نکردم .
*از جمله اقدامات بزرگی که در این مدت و در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی انجام دادند می توانم به طور مجمل به سرفصل های زیر اشاره نمایم:
1. تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران و بازگشت هزاران میلیاردی به بیت المال 
2. افشای اسامی 31 نفر از بدهکاران بانکی 
3. کشف و افشاء هزاران میلیارد تومان تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه
4. پیگیری واگذاری غیر قانونی اردوگاه شهید باهنر فرهنگیان
5. افشاء و اثبات تخلفات خودرویی کشور مانند  واردات غیر قانونی 500 دستگاه پورشه ،افشای 34 هزار ثبت سفارش غیر قانونی  و نامتعارف خودرو و پیگیری قاچاق 125 هزار خودرو لوکس خارجی توسط یک خانواده خاص 
6. جلوگیری از ترخیص 140 هزار تُن ذرت آلوده به کشور 
7. ممانعت از واگذاری های نامتعارف سازمان خصوصی سازی مانند واگذاری سیلو اداره غلّه همدان به یک دهم قیمت.
خدا را گواه می گیرم که از پیمانی که با شما مردم بستم دست برنداشته و برای حضور بی حاشیه در کسوت نمایندگی و انتخابات به کسی باج نداده و در مقابل هیچ ظلمی سکوت نکرده ام و اطمینان دارم علی رغم تخریب ها و شایعه سازی های صورت گرفته که سختی آن بسیار دردناک تر و ناجوانمردانه تر از دوران هشت سال اسارتم در زندانهای بعثی عراق بوده، گذشت زمان واقعیات را برای مردم فهیم مشخص خواهد کرد.
سکوتی که به حق آزار دهنده تر از شکنجه های دوران اسارت می بود و چون در مسیر ولایت مداری بود، شیرین و گوارا می شد این جانِ بی مقدار که هیچ،  حتی اگر صد ها جان در بدن داشته باشم و هنگام آزمون ولایتمداری برسد باز هم به جای ادامه تحصیل در خارج از کشور و دوری از خط مقدم جبهه،  حضور درجبهه و خدمت رسانی را انتخاب خواهم کرد. 
اما امروز بدور از فضای ملتهب انتخاباتی وبه جهت حراست و دفاع از اعتماد مردم و دفاع از حرمت قشر ایثارگر، بر خود لازم دیدم که به بیان آن بپردازم اگر چه تفضیل آن در این مجال نمی گنجد.
هم اکنون هم در خانه ملت و در حضور نمایندگان ملت به افتراء زنندگان اعلام می کنم اگر در ادعای خود صادق هستید، مستندات اثبات شده این ادّعاها را جهت تنویر افکار عمومی ارائه دهید تا واقعیت برای موکلان و مردم عزیر روشن شود. 
درود بر سید آزادگان مرحوم حاج آقا ابوترابی ، که به ما آموخت که در راه تدوام انقلاب باید پاک بود و خدمتگذار و همچنین سلام بر روح پاک و مطّهر شهید حاج حسین همدانی که همیشه خدمت را سعادت دنیوی و اخروی می دانست. 
خداوندا مددی فرما تا بتوانیم در هر جایگاهی، در کسوت سرباز انقلاب و رهبری کماکان این اصول را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم.

یا باید در سفره یا بیرون نشست 
 یا اینکه ساکت در اندرون نشست 
شاگرد ابوترابی ام و آموختم آزاد مردی
 همرزم همدانی ام که آرامشش در خون نشست
سینه مالامال از درد و اسرار خفته   
داغی است فزون ز اسیری که اکنون نشست 
سربازولایتم که از دیروز رسیده ام آقاجان
سینه وا کنم شاید دل به سکون نشست
والعاقبه للمتقین
وسلامٌ علیکم ورحمه الله و برکاته
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: