پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
در آغاز هفته کار و کارگر به سراغ مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان رفتیم تا با وی گفت و گوی ویژه ای داشته باشیم .
علی آشتاب با همان متانت و خوش برخوردی خاص خود پذیرای ما شد و در ابتدا با اشاره به نامگذاری شعار سال به نام جهش تولید، از کارگران به عنوان ستون فقرات اقتصادی کشور و سربازان جبهه اقتصادی یاد کرد و  گفت: یکی از مهم ترین ارکان تحقق شعار سال، کارگران هستند . 

 وی تأکید کرد: برای تحقق شعار سال باید موانع تولید را از سر راه کارآفرینان و کارگران برداریم و با احقاق حقوق کارگر بتوانیم فضایی توام با همکاری بین جامعه کار و تولید ایجاد کنیم. 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی لرستان گفت: امیدواریم هفته کار و کارگر فرصت خوبی باشد تا بتوانیم کارگر و جامعه کارگری را بخوبی معرفی و شأن و منزلت آنها را حفظ کنیم، به امید اینکه با تولید پویا، کارگران زندگی رو به رشدی داشته باشند. 

وی با بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی تمام عیار با دشمنان اسلام و انقلاب هستیم، اظهار داشت: دراین جنگ اقتصادی باید همه ارکان نظام و عوامل مؤثر در تحقق شعار سال کمک کنند.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر ضرورت فراهم سازی زمینه تولید با تلاش چندبرابری جهت تحقق شعار سال خاطرنشان ساخت: جامعه کارگری از ارکان مهم تحقق شعار سال است. 
 
وی تأکید کرد: برای تحقق جهش تولید باید با وجدان کاری مناسب، کار مضاعف خلاقانه و نوآورانه، تولیدی خوب، کیفی و مشتری پسند داشته باشیم که با کالای خارجی رقابت داشته و به رونق اقتصادی کمک نماید. 
 علی آشتاب با اشاره به اینکه تولید منجر به فروش، فروش منجر به درآمد و درآمد منجر به رفاه می شود، ادامه داد: امیدواریم جامعه هدف دست به دست هم دهند و برای رشد و شکوفایی اقتصادی کشور گام های مؤثری برداشته شود. 
وی بیان کرد: امسال همزمان با هفته کار و کارگر، برنامه های متنوعی جهت گرامیداشت کارگران در استان لرستان اجرا خواهد شد . 
به دنبال این وعده مقام ارشد تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان رصد هر روزه عملکرد این اداره کل را در اولویت کاری خود قرار داده و مشاهده کردیم همزمان با فرا رسیدن هفته کارگر، در آغاز قبور شهدای والامقام با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، رئیس سازمان بسیج کارگری ، دبیر اجرایی خانه کارگر در استان غبار روبی و عطر افشانی شد . 

علی آشتاب همزمان با روز جهانی کارگر با حضور در گلزار شهدا، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بویژه شهدای کارگر، گفت: امروز با آرمان های شهدا عهد و میثاق مجدد می بندیم و امید است با عبور از این شرایط سخت که به علت شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، بتوان خدماتی را به جامعه هدف ارائه دهیم. 
 
همچنین در هفته کار و کارگر از خانواده های معظم شهیدان دوست علی میخک، شاهمراد داودزاده و علی مراد مدهنی به نمایندگی از خانواده‌های شهدای کارگران استان تجلیل شد. 
علی آشتاب در آیین تجلیل از خانواده های شهدا بیان داشت: اعتقاد داریم که امروزه امنیت، آسایش، پیشرفت و توسعه کشور مدیون و مرهون ایثارگری شهدا، جانبازی جانبازان و رزمندگی رزمندگان اسلام می‌باشد و شهدای کارگر هم جزء کسانی هستند که جان خود را در راه پایداری و رشد انقلاب اسلامی نثار کردند و وظیفه داریم برای ادامه راه این شهدا از خانواده آنها تجلیل بعمل آوریم . 
آشتاب با اشاره به اینکه ۱۷۶ شهید کارگر در استان لرستان وجود دارد، گفت: این شهیدان ۱۷۶ ستاره درخشان می باشند و همه این شهدا الگوی کار جهادی و کار اقتصادی هستند و جامعه کار و تولید با الگوپذیری از ایثارگری ایثارگران و شهدا در راه تحقق شعار سال که جهش تولید می باشد به جد با تلاش و کوشش و به عنوان یک عامل از عوامل موثر در تحقق شعار سال، نقش آفرینی می کنند. 
 
همچنین مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان از کارفرمایان حامی کارگر با اهداء لوح تقدیر به مناسبت هفته کار و کارگر تجلیل کرد. 

علی آشتاب به همراه رئیس سازمان بسیج کارگری ، رئیس خانه کارگر استان از محمود نصر آزادانی مدیر عامل شرکت الکل سازی شهید رسولی به عنوان کارفرمای حامی کارگر و افزایش تولیدات بهداشتی در استان و همچنین خداداد زارعی مدیر عامل شرکت آسیا دارو که بخاطر شیوع کرونا علاوه بر افزایش تولیدات خود اقدام به تولید اقلام بهداشتی نمود ، با اهدا لوح تقدیر از آنان تجلیل به عمل آورد. 
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در این مراسم، حمایت ازکارفرمایان برای صیانت از حقوق کارگران را از برنامه های اصلی این اداره کل عنوان کرد و گفت: کارفرما بایستی با حمایت و پشتیبانی بستر لازم را برای بروز استعداد کارگران فراهم سازد تا شاهد توسعه و ترقی کشور باشیم ،بنابراین امسال با توجه به شعار مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) باید بیش از هر زمان دیگری با هدف جهش تولیدات و تکیه بر توان داخلی و توجه به نیروهای انسانی زمینه رشد اقتصاد را فراهم کنیم. 
همچنین در هفته کار و کارگر، مسئولان و مدیران استانی در بازدید از کارخانه های شهرک صنعتی خرم آباد، با اهداء شاخه گل به کارگران، مقام آنان را گرامی داشتند. 

در این مراسم عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، نریمانی رئیس سازمان بسیج کارگری  ،موسیوند رئیس خانه کارگر ، آشتاب مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و برخی دیگر از مسئولان استانی و شهرستان خرم آباد حضور داشتند. 
 
تا اینکه نوبت به نواخته شدن زنگ کار و تلاش در لرستان رسید. 
زنگ کار و تلاش بمناسبت هفته کار و کارگر، در واحدهای کارگری استان نواخته شد. 

علی آشتاب در آیین نواخته شدن زنگ کار و تلاش در کارخانه الکل سازی فجرگفت: مقام معظم رهبری سال ۹۹ را «جهش تولید» نامگذاری و تاکید کردند آثار این شعار باید در زندگی مردم مشهود باشد.  
 
 وی اظهار داشت: بنابراین با حمایت همه جانبه از کالای ایرانی می توان از تولید ملی پشتیبانی کرد که این امر به‌منزله جهش تولید، حمایت از اشتغال و کار و کارگر ایرانی است.  
 
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به نقش کارگران در ادوار مختلف انقلاب گفت: اکنون نیز برخی واحدهای تولیدی از جمله الکل سازی و تولیدکنندگان مواد ضدعفونی در میدان مقابله با کرونا نقش مهمی ایفا کرده اند. 

وی تصریح کرد: هفته کارگر فرصت مناسبی برای پاسداشت افرادی است که نجیبانه و با عزمی راسخ در سنگر کار و تولید برای پیشرفت کشور تلاش کرده و اقتصاد ایران را بدون هیچ نام و نشانی تقویت می کنند. 
 
آشتاب بیان داشت: در شرایط کنونی تلاش شبانه روزی کـارگران زحمت کش لرستان در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا که سلامتی خود را برای چرخش چرخ تولید و اقتصاد داخلی در خطر انداخته اند قابل تقدیر است .  

در روزی دیگر از هفته کارگر،علی آشتاب مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به منظور تکریم و بزرگداشت مقام کارگر به همراه دبیر اجرایی خانه کارگر استان، مدیران شورای هماهنگی و فرماندهی بسیج کارگری استان از کارخانه های گوهر شفا، داروسازی خرمان و داروسازی دکتر جهانگیری بازدید و از کارگران زحمت کش و توانمند این کارخانجات به نمایندگی از کارگران استان تجلیل کرد. 
 
وی هدف از این بازدید را بررسی  مشکلات کاری کارگران دانست و گفت: در بازدید از کارخانه گوهر شفا دیدیم که با مدیریت پویای آقای ساکی مدیرعامل این کارخانه، حدود ۸۵ درصد از مددجویان بهزیستی جذب این کارخانه شده اند که جامعه هدف وزارت تعاون و کار هستند. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: کارگران در این کارخانه ها مشکل مطالبات و بدهی معوق ندارند و این از نقاط قوت این کارخانه های تولیدی است و از همه مهمتر بخش زیادی از نیاز مردم که مبتلا به کرونا هستند توسط داروسازی دکتر جهانگیری و داروسازی خرمان تامین می شود. 
به گفته آشتاب این کارخانه ها در طول ایام کرونایی مواد ضدعفونی را تولید و بین جامعه نظام سلامت استان توزیع کردند و در بخش تعاونی ها با تغییر خطوط بالغ بر ۳۵ هزار ماسک در روز تولید و بین داروخانه ها و مردم توزیع می شود. 
 
درششمین روز از هفته کارگر، بهره برداری از طرح پرواربندی هزار راسی در الشتر صورت پذیرفت. 
 علی آشتاب در حاشیه بهره برداری از این طرح افزود: حجم سرمایه گذاری این واحد تعاونی یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان شامل ۸۰۰ میلیون تومان وام اشتغال روستایی و ۴۰۰ میلیون تومان سهم آورده سرمایه گذار بوده است. 
وی با اشاره به ایجاد چهارفرصت شغلی مستقیم در این طرح اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته یکهزار و ۲۱۷ طرح اشتغال روستایی لرستان با ظرفیت پنج هزار و ۱۵۸ فرصت شغلی ، ۲۲۴ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده اند. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:‌ سال  گذشته ۹۴ طرح تعاونی در زمینه های مختلف با ۱۱۷ فرصت شغلی و یکهزار و ۱۷۷ نفر عضو در استان تشکیل و در این مدت ۲۳ هزار نفر ساعت دوره های آموزشی مهارتی برای تعاونگران استان برگزار شده است. 
آشتاب گفت:‌ این تعداد تعاونی، سرمایه بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان دارند و بیشترین آنها در خرم آباد، بروجرد و الیگودرز  و با محوریت حوزه های کشاورزی و صنعت ثبت شده و تعاونی‎های فعال لرستان ۲ هزار و ۸۳۶ واحد و از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان است، حدود ۲۸ هزار نفر در تعاونی های استان مشغول به کار هستند.
در هفته کارگر، بازگشت نساجی بروجرد به چرخه تولید خوش ترین خبری بود که شنیده شد . 
  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در هفته کارگر نساجی بروجرد به چرخه تولید بازگشت و پس از وقفه ای تعطیلی دوباره آغاز بکار کرد . 
علی آشتاب در حاشیه آغاز به کار مجدد نساجی بروجرد بیان داشت: کارخانجات نساجی بروجرد یکی از واحدهای تولیدی فعال استان لرستان است که از ابتدای سال این واحد به دلایل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم سرمایه در گردش غیر فعال شد که امروز این واحد تولیدی فعالیت خود را با ظرفیت ۱۰۰ درصد آغاز کرد. 

وی اظهار داشت: تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز نساجی بروجرد به بانک ملی ارجاع شده و پیگیری های لازم در حال انجام است، که پرونده تسهیلات تکمیل شده و پیش بینی می شود ظرف ۲ هفته آینده این تسهیلات پرداخت شود. 
مقام ارشد تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: تجهیزات مورد نیاز طرح توسعه در نساجی وجود دارد که در حال نصب بوده و نوید بخش این است که علاوه بر اشتغال موجود بیش از ۱۰۰ نفر دیگر به نیروهای این واحد تولیدی اضافه خواهد شد که  پیش بینی می شود در نیمه اول امسال طرح  توسعه  اجرا و نیروهایی نیز به این واحد اضافه شوند. 
وی افزود: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید نامگذاری شده و اجرای طرح توسعه و کمک به حل مشکلات این واحد می تواند تحقق بخش شعار سال در کارخانجات نساجی بروجرد باشد. 
علی آشتاب اضافه کرد: کارخانه نساجی نقش و تاثیر اساسی را در اشتغال و تولید استان لرستان دارد و خروجی این واحد الگوپذیری برای سایر واحدها را به دنبال دارد. 

وی با اشاره به تعطیلی واحدهای نیمه کاره،گفت: با هماهنگی مدیریت ارشد استان و دستگاه های اجرایی ، به واحدهایی که قابلیت احیا را دارند و از لحاظ توجیه فنی، مالی و اقتصادی شرایط لازم را داشته باشند کمک خواهیم کرد تا به چرخه تولید بازگردند. 
 
گفتنی است کلیه این بازدیدها در هفته کارگر در استان لرستان  با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار شد. 

با تشکر ویژه از زحمات جناب آقای مهدی آل کثیر مدیر روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان

گزارش : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: