پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
سایت مشرق نزدیک به محمدباقر قالیباف شهردار و فرمانده اسبق نیروی انتظامی از مواضع سید مصطفی میرسلیم که به جمع وزرای جهاد و خدمت نزدیک شده است انتقاد کرد.
به گزارش تحریریه، پس از آنکه مصطفی میرسلیم در جمع وزرای فراکسیون جهاد و خدمت حضور یافت، مورد انتقاد سایت مشرق قرار گرفت.

سایت مشرق که در سال های گذشته مواضع رادیکالی در حمایت از قالیباف داشته، بهانه انتقاد از میرسلیم را مواضع وی در قبال لزوم عدم انتخاب رئیس مجلسی در مجلس یازدهم که بخواهد در سال 1400 کاندیدای ریاست جمهوری شود قرار داد.

مصطفی میرسلیم کاندیدای حزب موئتلفه اسلامی در انتخاب ریاست جمهوی 1396 به مانند جبهه پایداری؛ خواستار سپردن هدایت مجلس به کسی است که نامزد ریاست جمهوری در سال 1400 نباشد.

سایت مشرق در مطلبی با عنوان اشتباه محاسباتی میرسلیم و تهدید معیشت مردم نوشت: آقای میرسلیم البته در این اظهارات توضیح نداده است که اگر یک نماینده یا رئیس مجلس در عملکرد خود در پارلمان به نحوی چشمگیر موفق بود؛ چه اشکالی دارد که این موفقیت را با قضاوت و انتخاب مردم در سطوحی دیگر مثل دولت که اختیاردار بیش از ۹۵ درصد اجرائیات و بودجه کشور است نیز تسرّی دهد!؟ از طرفی حبس چنین استعداد و کارنامه‌ای در مجلس؛ آیا ظلم به مردم و معیشت آنان نیست. گفتنیست، یکی از رسانه‌های اصلاح‌طلب، در اشاره به صحبت‌های میرسلیم از تیتر "حمله میرسلیم به لاریجانی و قالیباف” استفاده کرده است.

کارشناسان سیاسی معتقدند که سایت مشرق در این مطلب به شکل پیش گویانه ای از موفقیت آتی قالیباف سخن گفته است درحالیکه قرینه ای برای توانایی وی در قوه مقننه وجود ندارد.

قالیباف هرگز نماینده مجلس نبوده و در نهادهای مشابه با کارکرد راهبردی و تقنینی هم حضور نداشته است.

به نظر می رسد که تاکید سایت مشرق بر موفقیت حتمی قالیباف در مجلس، اشاره به مدیریت وی در شهرداری است، درحالیکه مدیریت شهردار اسبق تهران مورد انتقاد کارشناسان مسائل شهری است.

فساد محسوس در شهرداری تهران، پروژه های پرایراد، به شدت گران و ناکارآمد مانند تونل توحید، پل صدر، اتوبان امام علی(ع) و پروژه های خردتر، بدهی 60 هزار میلیارد تومانی، افسارگسیختگی در تراکم فروشی(آینده فروشی) و مدیریت بی هویت شهری آنهم برای کسی که طولانی ترین دوران شهرداری تهران را در تمام دوران 42 ساله تاریخ انقلاب داشته؛ انتقاداتی است که منتقدان قالیباف به طور جدی مطرح می کنند.

کارشناسان سیاسی معتقدند که رویکرد مستقل و رو به فزاینده نماینده های منتخب در عدم پیروی از ریاست تحمیلی و خارج از کنش و تعامل نمایندگان منتخب مجلس یازدهم؛ محمدباقر قالیباف؛ و پیوستن چهره سرشناس حزب موتلفه به جمع نمایندگان مستقل، باعث عصبانیت سایت مشرق شده است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: