پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
ارزشیابی پایانی نوبت دوم ( خردادماه ) در پایه های هفتم و هشتم دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری به شیوه غیر حضوری برگزار می شود
گیتی آنلاین_ سومین جلسه ستاد امتحانات استان با هدف تحلیل و بررسی فرآیند اجرایی امتحانات داخلی مدارس برگزار شد.
 به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان در ماه مبارک رمضان و گرامیداشت لیالی پرفیض قدر، ایام شهادت اسوه گذشت و مردانگی حضرت علی (ع)را تسلیت گفت و اظهار کرد : امیدواریم خداوند تبارک و تعالی توفیق درک فیوضات بیکران لیالی پرفیض قدر و پیروی هرچه بیشتر از منویات آن امام همام را به همگان عنایت فرماید .
وی گفت : بر اساس تصمیم اتخاذ شده در ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا، به منظور رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل تاکنون نتوانستند از خدمات آموزشی غیرحضوری بهره مند شوند مدارس ابتدایی و متوسطه (به جز کودکان استثنائی) با رعایت پروتکل های بهداشتی از 27/ 2 / 99 به مدت یک ماه دایر خواهد شد.
رخشانی بر فراهم نمودن تمهیدات لازم برای ضدعفونی مدارس ، رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی تاکید نمود .
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد : آموزش غیرحضوری دانش آموزان تا اتمام محتوای کتب درسی استمرار دارد.
وی بیان کرد :ارزشیابی پایانی نوبت دوم ( خردادماه ) در پایه های هفتم و هشتم دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری به شیوه غیر حضوری برگزار می شود .
رخشانی اظهار کرد : مسئولیت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، تربیتی دانش آموزان به عهده معلمان و مدیران مدارس خواهد بود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد : معلمان (آموزگاران ، دبیران و هنرآموزان) وضعیت تحصیلی و یادگیری هر دانش آموز را در هفته اول بررسی و بر اساس آن برنامه تداوم یادگیری و رفع اشکال را تنظیم نمایند و پس از طرح در شورای مدرسه مبنای تصمیم گیری اعضای شورا قرار می گیرد.

رخشانی ادامه داد: مدیر مدرسه موظف است شورای مدرسه را در هفته اول بازگشایی تشکیل و میزان دسترسی دانش آموزان به روشهای مختلف آموزشی را بررسی و در مورد نحوه حضور دانش‌آموزان ،استمرار آموزش و برگزاری ارزشیابی پایانی تصمیم گیری نموده و صورتجلسات مرتبط راتنظیم و در اختیار ادارات آموزش و پرورش قرار دهد. 
وی گفت : وضعیت مدارس چندپایه، روستایی و عشایری که امکان تشکیل شورای مدرسه را ندارند توسط مدیر و راهبر آموزشی بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود .
مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : ارزشیابی درس تربیت بدنی در تمامی پایه های تحصیلی ابتدایی و متوسطه غیرحضوری خواهد بود و شیوه ارزشیابی از طریق سامانه معاونت تربیت بدنی و سلامت اعلام خواهد شد.

وی زمان ثبت نام سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی داوطلبان آزاد و دانش آموزان مدارس بزرگسالان ،ایثارگران و آموزش از راه دور را از 27 اردیبهشت تا 8 خرداد ماه سال جاری اعلام کرد . 

رخشانی خاطرنشان کرد : با توجه به بخشنامه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش امتحانات نهایی پایه دوازدهم از تاریخ 17/ 3 / 99آغاز می گردد .

وی افزود : ارزشیابی از دانش آموزان متقاضی تغییر رشته در پایه دهم و یازدهم، مطابق بخشنامه‌های ارسال شده به شیوه حضوری انجام خواهد شد .
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار کرد : با توجه به تأثیر نمرات دروس پایه نهم در فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان، ارزشیابی پایانی نوبت دوم( خرداد ماه) به شیوه حضوری و غیر هماهنگ استانی در سطح مدرسه برگزار می گردد.

رخشانی گفت : تکمیل فرآیند آموزش ، ارزشیابی دروس شایستگی های فنی و حرفه ای و آموزش و آزمون استاندارد مهارت شاخه کارودانش( داخل و خارج از هنرستان) از تاریخ ۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ مردادماه با اولویت دروس پایه دوازدهم به صورت تراکمی و با برنامه‌ریزی و سازماندهی هنرآموزان و شرایط حضور آنها، پس از تصویب در شورای مدرسه و با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه انجام می شود .
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: