پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
به گزارش روابط عمومی - سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در پی شیوع ناگهانی کرونا در منطقه نجف آباد خاش به این شهرستان سفر کرده است اظهار داشت: میزان مبتلایان به کرونا در استان به بیش از 1 هزار نفر افزایش یافته است و روز بروز بر امار این بیماران افزوده می شود که نتیجه آن عدم رعایت اصول بهداشتی و اجرایی نمودن طرح فاصله گذاری اجتماعی است.

وی افزود: اگر رفتار مردم تغییر نکند ما چالش بزرگی در خصوص بیماری پیدا خواهیم کرد و در قدم اول فرهنگ سازی باید صورت پذیرد

وی با اشاره به بحران کرونا در نجف آباد خاش ادامه داد: قرنطینه نمودن این منطقه، محدودیت ترددها، و کنترل و نظارت شبانه روزی، و تفکیک افراد سالم از بیماران و موارد مشکوک و  طرح فاصله گذاری اجتماعی  از برنامه های مهمی است که با شروع این طغیان در این منطقه اجرایی گردیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان این نکته که هرگونه تجمع مذهبی و غیر مذهبی می تواند خطر انتقال بیماری را داشته باشد، اضافه کرد: بیماریابی و غربالگری در سطح منطقه از مهمترین برنامه های تیم های سلامت در منطقه است.

فرهنگ سازی خیلی مهم است و فرهنگ سازی باید با نظارت اتفاق بیافتد و با توجه به حرکات جمعیتی که در استان اتفاق می افتد خطرناک است و ما الان با افزایش موراد مثبت روبرو هستیم.

طباطبایی گفت:  هرچند همکاران ما  بیماریابی را بصورت  خانه به خانه انجام دادند و افرد مشکوک را مورد آزمایش و غربالگری  قرار دادند ولی متاسفانه   حضور اهالی منطقه نجف آباد در مراسم ترحیم یکی از اهالی روستا منجر به شیوع بیماری کرونا در این روستا و سطح منطقه گردیده است و تا کنون 15 نفر مثبت آزمایشگاهی مبتلا به کرونا در این منطقه شناسایی که 2 نفر آنان فوت شده اند ودر حال حاضر تیم های بهداشتی ودرمانی و اورژانس 115 بصورت شبانه روزی در منطقه حضور دارند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
ugPUfIDLSJ
Russian Federation
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
0
0
COTLKSybVrEJcn
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: