پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
منتخبان مجلس یازدهم با عبور از لابی های پنهان که برای ریاست فردی خاص تلاش می کردند، راه استقلال رای و شفافیت را انتخاب کردند.
به گزارش تحریریه، خبرگزاری دولتی ایسنا از پیوستن سید مصطفی میرسلیم به ائتلاف وزرای دولت نهم و دهم و پیشتازی سید شمس الدین حسینی و علی نیکزاد در نظرسنجی‌ها خبر داد.

ایسنا نوشت، علی خضریان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «‌به برکت ‎ماه رمضان در ‎جلسه وفاق امروز که با حضور جمعی از منتخبان ‎مجلس یازدهم برگزار شد، با توافق میان آقایان سیدمصطفی میرسلیم، حمیدرضا حاجی‌بابایی، علی نیکزاد و سیدشمس‌الدین حسینی کمیته‌ای ۷ نفره با ساز و کار مشخص جهت کمک به ‎وحدت جریان انقلاب برای ریاست مجلس آینده تشکیل شد.»

این خبر نشان داد که بخش عمده ای از منتخبان مجلس یازدهم به لابی های پنهان نه گفته و شیوه شفافیت را برای مدیریت مجلس آتی شورای اسلامی برگزیده اند.

پیش از این هم سید شمس الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد در گفتگو با ایرنا از تعریف فراقانونی ریاست برای مجلس انتقاد کرده و خواهان بازگشت به قانون اساسی و جلوگیری از منصب تراشی های مخرب شده بود.

با پیوستن سید مصطفی میرسلیم چهره سرشناس حزب موئتله اسلامی به ائتلاف وزرای دولت های نهم و دهم، فاز تعیین سیاست های مجلس آینده به سمت و سوی جدیدی حرکت می کند که در 2 دهه اخیر در خانه ملت اتفاق نیفتاده است.

فعالان انقلابی فضای مجازی چندی پیش از جلسات سرلیست منتخبان تهران با برادر یکی از مدیران ارشد دولت حسن روحانی که حاشیه های اقتصادی فراوانی دارد، خبر داده و آنرا منافی مشی انقلابی دانسته و ادامه وضع موجود ارزیابی کرده بودند.

نظرسنجی های کمیته 7 نفره مزبور  از منتخبان مجلس یازدهم نشان می دهد که سید شمس الدین حسینی در صدر اقبال نمایندگان مجلس آتی قرار دارد.

علی نیکزاد وزیر اسبق راه و حمیدرضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش رتبه های بعدی را دارا شده اند.

برخی رسانه ها از تلاش محمدباقر قالیباف برای عضویت در این گروه 4 نفره خبر داده اند، اما هنوز مشخص نیست این گروه قالیباف را بپذیرند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: