پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
شامگاه 29 اردیبهشت (18مه) به وقت پکن، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین در آئین گشایش نشست ویدیویی هفتاد و سومین نشست سازمان جهانی بهداشت نطقی را با عنوان « همبستگی و همکاری برای غلبه بر کرونا و ایجاد جامعه مشترک بهداشت و سلامت بشر » ایراد کرد.


شی جین چینگ در این سخنرانی تأکید کرد، در برابر شیوع ویروس کرونای جدید جدی‌ترین حادثه ناگهانی بهداشت عمومی جهانی پس از خاتمه جنگ جهانی دوم، مردم کشورهای مختلف شجاعانه ایستادند و مانند مسافران یک کشتی از یکدیگر محافظت کردند. چین با پایبندی بر محوریت انسان و اولویت دادن به حفظ جان مردم همواره رویکرد باز، شفاف و مسئولانه‎ای را در پیش گرفته و همواره ایده برقراری جامعه بشری با سرنوشت مشترک را اجرا کرده و علاوه بر برخورد مسئولانه با امنیت جان و سلامت مردم کشور خویش، وظایف خود در مورد امور بهداشت عمومی جهانی را نیز انجام داده است.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد در حال حاضر شیوع ویروس کرونای جدید هنوز متوقف نشده و پیشگیری و مهار آن به تلاش بیشتر نیازمند است، سازمان جهانی بهداشت باید در این راه نقش رهبری را ایفا کند، حمایت از آفریقا باید افزایش یابد و مدیریت بهداشت عمومی جهانی تقویت شود، باید توسعه اقتصادی و اجتماعی از سر گرفته شود و همکاریهای بین المللی را تقویت یابد.

شی جین پینگ در این نشست همچنین اقدامات پنجگانه چین برای پیشبرد همکاری جهانی در مبارزه با کرونا را نیز اعلام کرد که به این ترتیب هستند:

یک، چین ظرف دو سال آینده 2میلیارد دلار به کشورهای آسیب دیده از همه گیری کرونا و به خصوص کشورهای در حال توسعه برای مبارزه با این بیماری و احیای اقتصادی و اجتماعی در آن کشورها اختصاص خواهد داد.

دو، چین با همکاری با سازمان ملل متحد، یک انبار و نهاد برخورد با حوادث اضطراری انسانی در خاک خود تأسیس می‎کند تا بتواند زنجیره تامین لوازم ضد کرونا را تضمین و مسیر سبز انتقال و ارسال این کالاها را ایجاد کند.

سه ، چین سازوکاری را برای احداث 30 بیمارستان با همکاری چین و آفریقا ایجاد می‎کند و احداث مقر مرکز کنترل بیماریهای آفریقا را سرعت خواهد بخشید.

چهار، مراحل تحقیقاتی برای تولید واکسن کرونا در چین در حال انجام است و به زود به جهان عرضه خواهد شد و به این ترتیب سهمی شایان در دسترسی کشورهای در حال توسعه به واکسن این بیماری خواهد داشت.

پنج، چین همچنین به اتفاق اعضای گروه بیست پیشنهاد پرداخت وام به فقیرترین کشورها اجرا خواهد کرد و به اتفاق جامعه جهانی حمایت از کشورهای تحت تاثیر جدی همه گیری کرونا را تقویت می بخشد و به آنان در غلبه بر مشکلات کمک می کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: