پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
کمیته ویژه نظارت بر امور مقابله دولت فدرال با شیوع کروناویروس جدید در کنگره آمریکا دوشنبه 29 اردیبهشت/ 18 مه گزارش داد که براساس نتیجه بررسی ها، از صندوق وزارت خزانه داری آمریکا با مبلغ 500 میلیارد دلار؛ قسمتی از طرح کمک رسانی اقتصادی 2 تریلیارد دلاری که در ماه مارس سال جاری در کنگره آمریکا به تصویب رسید، تنها 37 میلیارد و 500 میلیون دلار خرج شده که بسیار شگفت انگیز است.

در طرح کمک رسانی اقتصادی 2 تریلیارد دلاری که در ماه مارس سال جاری در کنگره آمریکا به تصویب رسید، صندوق وزارت خزانه داری به مبلغ 500 میلیارد دلار ایجاد شد که به طور اختصاصی وام هایی را برای موسسات و دولت های محلی ارایه می دهد تا ضربه های اقتصادی ناشی از شیوع کروناویروس جدید را کاهش دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا 5 نهاد اختصاص وام را تشکیل داد و به طور ویژه نظارت بر چگونگی استفاده از بودجه 454 میلیارد دلاری از این صندوق را برعهده گرفت تا بتواند به اقدامات موسسات و دولت های محلی همه ایالت های آمریکا کمک کند؛ اما تنها یک نهاد اختصاص وام اعتباری برای موسسات بازار ثانویه مبلغ 37 میلیارد و 500 میلیون دلار دریافت کرد تا بتواند اوراق بهادار موسسات را خریداری کند.

وام برای صنعت هوا- فضا که قبلا وزارت خزانه داری آمریکا نسبت به آن تعهد داده بود نیز صادر نشده است. از میان 500 میلیارد دلار صندوق وزارت خزانه داری، به طور اختصاصی 46 میلیارد دلار به منظور اختصاص وام و ضمانت برای صنعت هوا- فضایی تنظیم شد، اما پس از بررسی کمیته ویژه نظارت، مبلغ 46 میلیارد دلار کاملا مورد استفاده قرار نگرفته و پرداخت نشده است.

طی هشت هفته گذشته، موسسات آمریکایی یکی پس از دیگری خبر ا

ز اخراج کارمندان خود داده و اعلام حمایت و ورشکستگی کرده اند. اما می توان گفت در این مدت، وزارت خزانه داری آمریکا که دارای اختیارات گسترده داوری درباره کمک رسانی با استفاده از بودجه 500 میلیارد دلار است، بیشتر مبلغ را پرداخت نکرده است. عموم مردم آمریکا نیز از این نظر ناامید شده اند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: