پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
فرد متخلفی که بارها در منطقه از دست مأمورین محیط زیست گریخته بود با همکاری همیاران محیط زیست و معتمدین محلی در منطقه شکار ممنوع سماچ شناسایی، دستگیر و به مرجع قضایی شهرستان تحویل شد
گیتی آلاین_ به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان،  اشرفعلی حسینی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار گفت: فرد متخلفی که بارها در منطقه از دست مأمورین محیط زیست گریخته بود با همکاری همیاران محیط زیست و معتمدین محلی در منطقه شکار ممنوع سماچ شناسایی، دستگیر و به مرجع قضایی شهرستان تحویل شد.

حسینی بیان کرد: فرد متخلف که از اعضای یک گروه شکارچی است، بدون توجه به اخطاریه های مأمورین محیط زیست و معتمدین محلی، شبانه در منطقه شکار ممنوع سماچ و دیگر زیستگاه های حیات وحش منطقه نگور بصورت غیر مجاز، مبادرت به فراهم نمودن مقدمات شکار و صید می کرد که توسط مأمورین این اداره و با همکاری همیاران و معتمدین محلی شناسایی، دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار در خصوص مجازات های پیش بینی شده در قانون عنوان کرد: به استناد بند ب ماده 11 قانون شکار و صید، فعالیت شروع  به شکار و صید در مناطق ممنوعه جرم بوده و مرتکب یا مرتکبین مشمول جرایم کیفری شامل پرداخت 15 تا 18 میلیون ریال جزای نقدی یا حبس از سه ماه تا سه سال محکوم خواهند شد.  

وی افزود: ضمن تقدیر و تشکر از ریاست  دادگاه دشتیاری در خصوص همکاری و رسیدگی قضایی قابل توجه به پرونده های زیست محیطی و برخورد قانونی با متخلفین شکار و صید و همچنین قدردانی از همکاری معتمدین محلی جهت حفظ محیط زیست ، بیان داشتند، مأموران یگان حفاظت محیط‌‌ زیست چابهار به ‌صورت مستمر و شبانه‌روزی اقدام به گشت و کنترل در مناطق مختلف می کنند و در صورت مشاهده تخلف مطابق قانون با متخلفان برخورد لازم را انجام می دهند و قطعا از هیچ تخلفی چشم‌پوشی نخواهد شد. پرونده این متخلف پس از تکمیل به دادگاه دشتیاری ارجاع شد.

رییس اداره شهرستان چابهار اشاره کرد: منطقه سماچ، در فاصله 45 کیلومتری شهر چابهار و 15 کیلومتری جنوب شهر نگور قرار گرفته است و بدلیل داشتن گونه های گیاهی و جانوری متنوع، جاذبه های منحصر بفرد طبیعی و زیستگاه های ارزشمند حیات وحش به عنوان منطقه شکار ممنوع شناسایی و توسط جوامع محلی و همیاران محیط زیست حفاظت و حراست می شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: