پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
رئیس هیئت اندیشه‌ورز تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تحقیقات و دانش تولیدی درباره کرونا در سامانه‌های پژوهشی مانند طرح پایش به‌منظور استفاده دانشجویان و استادان بارگذاری می‌شود.»
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، علی‌اکبر طاهری با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه «تولید دانش مواجهه با چالش‌های حاصل از معضل جهانی ویروس کرونا و استخراج روش‌های کاربست این دانش و بررسی حکمرانی در جهان پساکرونا» و اقدامات هیئت اندیشه‌ورز استان سیستان‌ و بلوچستان در این راستا اظهار کرد: بعد از ابلاغ شیوه‌نامه در دو سطح فعالیت خود را آغاز کردیم. نخست حضور اعضای هیئت اندیشه‌ورز استان در کارگروه‌هایی کشوری در راستای تخصص آنان بود.

وی اضافه کرد: قصد داشتیم همزمان با فعالیت در سطح کشوری در سیستان‌ و بلوچستان نیز شرایط بومی این استان و تبعات، مشکلات و چالش‌های حاصل از کرونا را رصد کنیم و سپس با توجه به نتایج این دو کارگروه (کشوری و استانی) در فضای مطالعاتی و پژوهشی به جلو گام برداریم.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شیوه‌نامه را از طریق فضای مجازیو پیامک به اطلاع استادان رساندیم و استادان نیز از این شیوه‌نامه استقبال کردند.

طاهری با بیان اینکه استادان از طریق تالارهای گفتگو و معاونت پژوهشی می‌توانند طرح‌های مورد نظرشان را اعلام کنند، عنوان کرد: استادان از طریق هیئت اندیشه‌ورز نیز می‌توانند با ما در ارتباط باشند و با جمع‌آوری داده‌ها و مطالب استادان گام بلندی برای تحقق شیوه‌نامه ابلاغی سازمان مرکزی برخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا جلساتی با استادان و اعضای هیئت اندیشه‌ورز برای تحقق شیوه‌نامه تولید دانش علیه کرونا داشته‌اید، بیان کرد: در این راستا چهار جلسه برگزار کردیم که دو جلسه آن به صورت حضوری و دو جلسه نیز مجازی بود و طی هفته‌های گذشته نیز جلساتی با موضوع پساکرونا داشتیم و در نتیجه تصمیم گرفته شد کارگروه‌های میان‌رشته‌ای در مباحث پژوهشی با محور کرونا تشکیل دهیم که بتوانیم موضوعات را گردآوری کنیم.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: «مقرر شده در گام بعدی به مسئله‌یابی و پایش موضوعات و مسائل بپردازیم و نتایج تولید دانش و تحقیقات هیئت اندیشه‌ورز را به‌منظور بهره‌مندی پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سامانه‌های معاونت پژوهشی مانند طرح پایش بارگذاری کنیم تا دانشجویان بتوانند فعالیت‌های تحقیقاتی خود را به این سمت سوق دهند.

طاهری متذکر شد: با شیوع ویروس کرونا بستر آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفت و دانشگاه در این بخش پیشرو بود، برای اینکه این کار تقویت شود، نیاز به برگزاری جلسه بود و در نتیجه چالش‌ها، نقاط ضعف‌ و قوت آموزش مجازی را مورد بررسی قرار دادیم.

وی جلسه با نخبگان سیستان و بلوچستان را از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و افزود: در جلسه با نخبگان استان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی مسائل مرتبط با کرونا را مورد بررسی و بحث قرار خواهیم داد.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: