پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۹
تهران بزرگ - رئیس پلیس امنیت اقتصادی از دستگیری 23 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز در عملیات کارآگاهان پلیس خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان 80 میلیارد ریال ارز کشف شد.
گیتی آنلاین_ سرهنگ " نعمت اله علیپور" در این خصوص اظهار داشت: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال گران و دلالان ارزی به ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوشش های مختلف به صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شوراي امنيت کشور و بر اساس تصميم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي، خريد و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک هاي عامل و صرافي هاي مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز در طرح عملیاتی انجام شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتي، مستند سازي و شناسايي دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری ماموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت 23 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان داشت : در بازرسی از این مکان ها در مجموع 80 میلیارد ریال ارز شامل 138 هزار و 862 دلار آمریکا، 112 هزار و 670 دلار کانادا، 54 هزار و 400 یورو، 24 هزار و 105 لیر، 833 هزار و 962 دینار، 908 هزار و 680 درهم امارات، 50 هزار و ین ژاپن، 6 هزار و 215 پوند اسکاتلند، 659 هزار درام ارمنستان، 14 هزار و 500 کرون سوئد، 12 هزار ون کره و... به علاوه 20 دستگاه پوز کشف شد.

سرهنگ علیپور تاکید کرد: برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی و بازار جزء برنامه های ویژه این پلیس است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: