پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
یادداشت ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - گسترش شیوع ویروس کرونا و بی توجهی نسبت به وضعیت سلامت کارگران و کارکنان واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی و نیز اخراج کارگران برخی مراکز در کرمانشاه به بهانه بروز بیماری، تاکنون زجر های زیادی بر جگر زخم خورده آنان در پی داشته است.
 محمد حقیقی راد- گسترش شیوع ویروس کرونا و بی توجهی  نسبت به وضعیت سلامت کارگران و کارکنان واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی و نیز اخراج کارگران برخی مراکز در کرمانشاه به بهانه بروز بیماری، تاکنون زجر های زیادی بر جگر زخم خورده آنان در پی داشته است. 
وضعیت کارگران کرمانشاهی نگران کننده است. آنهم در شرایطی که  ستاد  مقابله با کرونا استان  از شهروندان می‌خواهند که در خانه‌هایشان بمانند، کارگران روزمزد و کارگران کارخانه‌ها برای امرار معاش ناگزیر هستند که به سرکار بروند. 
در روزهایی که ویروس کرونا به سرعت در حال گسترش است، کارگران  در شیفت های طولانی کار می‌کنند و این به عامل تهدید سلامت آنها تبدیل شده است.
با آغاز سال جدید، با وجود اینکه کشور به حال تعطیل درآمده  و از ۵ فروردین ماه، نیمه تعطیل شده بود؛ اما نه تنها کارخانجات  تعطیل نشد؛ بلکه شیفت‌های هشت ساعته کارگران به ۱۲ ساعت افزایش پیدا کرد که تهدیدی برای سلامت کارگران است.
گفتنی است فعالیت ۱۲ ساعته کارگران در محیط کار، استفاده از سرویس‌های عمومی برای جابجایی کارگران از محل کار به منزل، صرف غذا به صورت دسته جمعی در رستوران‌های واحدهای صنعتی و تولیدی و اشتغال گروهی در برخی بخش‌های واحدهای تولیدی، استرس و نگرانی‌های کارگران و خانواده‌های آنان را در ابتلا به بیماری کرونا تشدید کرده است.

سوابق بیمه ای در خطر ابطال !

یکی از کارگران که در یکی از دهه ها کارخانه های کرمانشاه کار می کند از درد هایش می گوید و زبان به سخن می گشاید که کارفرمای  کارخانه ما چندی پیش به دنبال شیوع ویروس کرونا، بدون پرداخت چندین ماه دستمزد معوق کارگران کارخانه را تعطیل و کلیه آنها را از کار اخراج کرده و از کارگران خواسته است، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری اقدام کنند و اکثر کارگران شاغل در این واحد تولیدی که حدود ۲۰ سال سابقه کار دارند، اکنون در شرف بازنشستگی پیش از موعد تحت قانون مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارند و به همین دلیل نگران مخدوش شدن سوابق بازنشستگی خود پس از معرفی به بیمه بیکاری هستند.
علاوه بر آن باید پرسید تکلیف کارگرانی که به علت ابتلاء به کرونا قرنطینه می‌شوند، چیست؟
برخی کارفرمایان در اعتراض کارگران به ادامه کار گفته‌اند در صورت تعطیل کردن کارخانه، مرخصی کارگران بدون حقوق خواهد بود. این خبر برای کارگرانی که با همین دستمزد فعلی هم هزینه‌های زندگی‌شان تامین نمی‌شود، نگران‌کننده است.
قانون این مسئله را تعریف کرده است، یعنی هر کارگری در قالب قانون کار یا تامین اجتماعی از مرخصی استعلاجی کثیر المدت که قرنطینه نیز از مصادیق استعلاجی تحت درمان محسوب می‌شود، برخوردار است. در این شرایط قرارداد به حالت تعلیق درآمده و مشمول استفاده از تسهیلات صندوق و بیمه بیکاری از طریق سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

قوانینی که نادیده گرفته می شوند !

بیش از ۹۰ درصد کارگران کرمانشاهی از جمله در پروژه‌ها، با قراردادهای موقت کار می‌کنند و بسیاری از آنان از قبیل کارگران واحدهای کوچک و بخش قابل توجهی از کارگران ساختمانی بیمه نیستند. هم‌اکنون کارگران موقت برخی فروشگاه‌ها و سایر واحدها بیکار شده‌اند و در صورتی که این روند ادامه داشته باشد بخش بیشتری بیکار خواهند شد. یک مشاور در حوزه قراردادها و مدیریت دعاوی پروژه‌ها می‌گوید کارفرما در صورتی که پروژه را برای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل کند، مسئولیتی در قبال کارگران ندارد.
ساعت کاری بالا، کمبود یا نبود تجهیزات بهداشتی، تجمع و ازدحام کارگران و حضور در محیط‌های سرد کاری باعث افزایش احتمال شیوع کرونا در جامعه کارگری استان شده و خانواده آن‌ها را نیز تهدید می‌کند.
بسیاری از کارگران با اشاره به تبعیض در برخورد به کارگران می‌گویند دست‌کم ساعت کار را کم کنید و محیط را به لحاظ بهداشتی برای ادامه کار آماده کنید. اگر قادر به این کار نیستید کار را موقتا تعطیل کنید و پس از گندزدایی محل کار و تهیه امکانات لازم دوباره کار را شروع کنید.
حال با این اوصاف قانونگذار در خصوص رابطه کارگر و کارفرما تکلیفی را برای کارفرما تعیین کرده است که در ارتباط با الزامات ماده ۹۵ قانون کار می باشد که بایدهای ماده مذکور عبارتند از:
 ۱- مسئولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی وبهداشت کار برعهده کارفرما است.
 ۲- کارفرما در صورت عدم رعایت مقررات ایمنی و بهداشت از نظر کیفری وحقوقی مسئول است. 
۳- کارفرما برای حفاظت فنی وبهداشت کار وسایل و امکانات لازم را باید در اختیار کارگر قراردهد.
 ۴- کارگر اگر وسایل حفاظت و فنی وبهداشت کار را تحویل گرفته و آموزش‌های لازم کار را هم دیده باشد ولی بدون توجه به تذکرات لازم از وسایل فوق استفاده نکند و حادثه‌ای رخ دهد و کارگر خسارتی ببیند، کارفرما مسئولیتی نخواهد داشت و درنهایت، رای هیات حل اختلاف نافذ خواهد بود.
بیماری کرونا ویروس نه بیماری حین کار است و نه حادثه حین کار، در نتیجه علی‌الظاهر کارفرما هیچ مسئولیتی در قبال کارگر ندارد اما دولت و زیر مجموعه های ان که در استان کرمانشاه استاندار  و مدیر کل اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی می باشد  و متولیان اصلی سلامتِ جامعه کارگری کرمانشاه است و مسئولیت تمامی کارگران با آنهاست و باید در زمان شیوع بیماری‌هایی مانند بیماری کرونا، کلیه هزینه‌های مرتبط با آن را پذیرفته و پرداخت کند و نسبت به شیوع آن پیشگیری نماید.
در زمانی که بین بخش خصوصی و دولتی در کاهش ساعت کار وغیره تبعیض است، هر نوع مسئولیت کارگران بخش خصوصی در زمان بروز بیماری و حوادث مشابه کرونا ویروس وفق اصل ۲۹ قانون اساسی برعهده دولت و زیر مجموعه هایش است که می‌بایست هزینه‌های آن از محل درآمدهای عمومی که در حساب‌های خزانه‌داری کل متمرکز است، به عموم مردم ازجمله کارگران پرداخت شود اما اگر دولت کلیه هزینه‌های حقوقی دوران بحران و هزینه‌های پیشگیری و بهداشتی مربوط به بیماری کرونا ویروس را به کارفرمایان پرداخت نموده و کارفرمایان آن را در اختیار کارگران قرار ندهند، براساس الزاماتِ ماده ۹۵ قانون کار، کارفرمای متخلف در قبال هر گونه خسارت ازجمله فوت کارگر، مسئولیت حقوقی و کیفری دارد حال باید شاهد آن بود که استانداری و اداره کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص وضعیت رفاهی و معیشتی و اشتغال کارگران چه تدابیری خواهند اندیشید


گزارش : محمد حقیقی راد
سردبیر خبر : سید محمد موسوی

نویسنده:محمد حقیقی راد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: