پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
مدیرکل زندان های لرستان با مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان دیدار و گفت و گو کرد .

عبدالمجید کشوری در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی لرستان بر ضرورت توانمند سازی زندانیان از طریق تقویت حوزه مهارت آموزی تأکید کرد .

وی گفت : حاکمیت نظام اسلامی در نوع نگاه به زندانی تفاوت فراوانی با دیگر نظام های زندانبانی بین المللی قائل است .

مدیرکل زندان های لرستان تصریح کرد : این رویکرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سیستم قضایی ما حاصل شد یک رویکرد انسان محور و معتقد بر تکریم زندانیان است .

وی تقویت رویکرد اصلاحی و تربیتی در سازمان زندانها را ناشی از همین نوع نگاه برشمرد و خاطرنشان کرد : از آنجا که مجازات  زندان بعنوان یک محدودیت اجتماعی تلقی می شود لذا اهمیت اجرای فرآیند اصلاح و تربیت در آن بیش از هر موضوع دیگری احساس می شود .

کشوری اظهار داشت : هدف از اجرای برنامه های بازپروری و اصلاحی در زندانها بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه و مهمتر از آن عدم بازگشت به چرخه جرم است که این از افتخارات زندانبانی اسلامی است .

وی در ادامه با مهم برشمردن جایگاه هنر در بهبود شرایط روانی زندانیان بیان داشت : یکی از بخشهایی که می تواند به شکل مطلوبی در توانمندسازی زندانیان و حتی خانواده های آنان اثرگذار باشد حوزه صنایع دستی است .

مدیرکل زندان های لرستان تصریح کرد : توسعه آموزش و تولید صنایع دستی در زندانها  بعنوان یک هنرصنعت بسیار ارزشمند و مهم می تواند تأثیر بسزایی در بهبود شرایط زندانیان علاقه مند داشته باشد .

در این دیدار همچنین مهندس قاسمی ضمن استقبال از مشارکت بیشتر در اقدامات اصلاحی زندانها اظهار داشت : رویکرد ما تقویت مناسبات دوجانبه با زندانها بوده و در این راستا از همه ظرفیتها بهره خواهیم گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد : زنده نگهداشتن هنرصنعت صنایع دستی با رویکرد صنایع بومی در زندانها می تواند آثار اجتماعی مطلوبی داشته باشد .

وی اظهار داشت : علاقه مند هستیم با توسعه بخش آموزش و حرفه آموزی در زندانها ، نقش مؤثری در بازگشت آبرومندانه زندانیان به جامعه و همچنین تقویت هنرصنعت صنایع دستی داشته باشیم .

خبر : یادگاری
روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: