پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۳۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
کرونا به اقتصاد چین آسیب‎هایی را وارد کرد و شرایطی را به وجود آورد که از آن جمله می‎توان به تنش میان آمریکا و چین و ایجاد عوامل نامشخص ژئوپولتیک اشاره کرد.

 در همین رابطه مارتین رِیزر، مدیر منطقه‎ای چین در بانک جهانی به شبکه سی جی تی اِن گفت: به نظر من چین در کوتاه مدت نمی‎تواند کار زیادی در مورد وضعیت تقاضا در جهان انجام دهد. این مسئله بیشتر در گرو اقداماتی است که سایر کشورها برای مهار بیماری و از سرگیری مجدد فعالیت‎های اقتصادی خود انجام می‎دهند.
این کارشناس اقتصادی افزود:اگر این اتفاق در نیمه دوم سال جاری میلادی رخ بدهد، آنگاه چین می‎تواند به افزایش تقاضای خارجی و در پی آن بهبود وضعیت اقتصادی خود امیدوار باشد اما نمی‎توان در این باره نظر قطعی داد. به نظر من چین نمی‎تواند منتظر بماند و باید راه‎هایی را برای به حرکت در آوردن اقتصاد داخلی در پیش بگیرد. من فکر می‎کنم چنین راهکاری می‎تواند به بهبود اوضاع اقتصادی داخلی چین کمک کند.

«همانگونه که پیشتر هم درباره سرمایه گذاری سبز و نقل و انتقالات اجتماعی نیز گفتم، کارگران مهاجر فصلی یکی از گروه‎های هستند که به طور ویژه کار خود را از دست داده‎اند و نیاز به کمک‎های مالی دارند چرا که این افراد اغلب پس اندازی ندارند و این یکی از موضوعات اقتصادی مورد توجه در چنین شرایطی است.»

مایکل ریزر در ادامه صحبت‎های خود گفت: اما در ابعاد گسترده‎تر مسئله این است که چگونه با محیط خصمانه کنونی برخورد کنیم و فکر می‎کنم که پاسخ گشودن هر چه بیشتر درهای کشور و افزایش شفافیت است. باید از جهان دعوت کنیم تا خود ببینند که هیچ اقدام اشتباهی انجام نداده‎ایم. تا ببینند که آماده تجارت شفاف و بر اساس اصل برابری هستیم. که به قانون و سرمایه‎گذاری خارجی اهمیت می‎دهیم.

او همچنین با اشاره به سیاست‎های دولت چین در راستای افزایش سرمایه‎گذاری خارجی عنوان کرد: ما در سال گذشته شاهد به کارگیری تعداد زیادی راهکار گوناگون برای تسهیل ورود سرمایه‎های خارجی به بخش‎های مالی و دیگر بخش‎های بازار چین بودیم، که از نظر رویه درستی است. ما باید به جهان نشان بدهیم که چین کشوری است که در برابر انتقاد به جای جبهه‎گیری می‎گوید «بسیار خوب، بیایید با هم صحبت کنیم!»

چین در بعضی موارد با نکات خوب شما موافقت می‎کند و گاهی نیز با نظرات شما مخالف است اما سرانجام مهم آن است که می‎خواهد با سرمایه‎گذاران دیگر کشورها همکاری و شراکت اقتصادی و تجاری داشته باشد تا هر دو طرف از فرصت‎های که پیش می‎آید به صورت مشترک سود ببرند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: